| blondissima a întrebat:

Prietenia dintre un barbat si o femeie este posibila permanent sau doar temporar?

20 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Daca sexul nu se pune la socoteala rezista mult.Dar cum fara sa sex nu se poate...

NOname
| NOname a răspuns:

Depinde. Eu am şi prietenii, care în 10-15 ani încă nu s-au fisurat, nu au avut tentative de a se transforma în altceva sau poate n-am văzut eu ce era evident sau am refuzat să văd, mai ştii? Deşi...nu cred.
Dar oricum, permanentul ăla pare de neatins, inaccesibil, prea ca din basme. Ce mai e permanent în ziua de azi?
Însă da, există tot felul de posibilităţi. Chiar dacă unele sunt ceva mai greu de constiinstizat şi acceptat.

Apropo, am şi un amic gay. Se pune? hihi

| Vizitiul a răspuns:

Depinde de intentiile ambilor "participanti". Dupa caz, poate fi si permanenta si temporara.

| harciog a răspuns:

Nu am prietene si nici nu-mi fac. Urmaresc singura directie in legatura cu ele.Sint lunetist expert si n-am in vizor oricit de departe ar fi decit sex, sex, la naiba sex.

| danut a răspuns:

Nu stiu, inca nu am ajuns la "incheierea" activitati pe acest pamant dar sigur in ceea ce inteleg uni prin Rai va fi cu siguranta posibil.

| NickiMinaj a răspuns:

Temporar, daca e prietenie stransa. daca e amicitie la modul cand te vad, te salut pe strada... logic ca poate dura pana la adanci batraneti.

| Rayyy a răspuns:

Bună,
În marea majoritate a cazurilor, nu există strict prietenie între o femeie şi un bărbat. Însă există şi excepţii, şi ţi-o spun din proprie experienţă. Sunt amică cu un tip de aproape zece ani, şi deşi am ajuns să avem discuţii personale şi foarte multă încredere unul în celălalt, niciodată, dar absolut niciodată nu am simţit nevoia să trecem la altceva. Ne-am rezumat doar la a ne ne sfătui, la a ieşi în oraş în cel mai amical mod posibil şi la ne a ajuta în orice mod posibil.
Deci se poate!

| blondissima explică:

@elasexygagica, si daca intr-un moment de slabiciune se ajunge si la sex, si nimic nu se schimba intre ei dupa, nu mai exista prietenia?

| blondissima explică:

@NOname,De ce sa nu se puna? Eu am doi, dar din pacate nu mai tin legatura cu niciunul din ei. Ce amintiri mi-ai trezit acum, uffffa... Iti trimit un mesaj sa-ti povestesc o faza de milioane.

| elasexygagica a răspuns:

Orice prietenie intre un barbat si femeie se ajunge la sex love struck

| ZEU93 a răspuns:

Depinde de cei doi daca e temporara sau permanenta happy desigur ca poate fi si permanenta

| whatevernvm a răspuns:

Depinde de persoane.

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Este temporara! Oricat de buni prieteni ati fost in trecut la un momentdat in viata fiecare merge pe drumul lui si fiind de sexe opuse, fiecare cu familia lui nu prea mai poti sa ramai prieten ca intervine gelozia sotului/sotiei!

| EuSiCuMine a răspuns:

Depinde de personalitatea fiecaruia si dorinta sa :*

| summer12 a răspuns:

Best friend-ul meu e baiat, n-am fost cu el niciodata si nici nu voi fi.Sunt la mijloc ani de zile. Amandoi avem pe cineva, dar tot impreuna ne sfatuim si ne spunem ce avem pe suflet. Eu cred ca depinde si de oamenii pe care ii intalnesti, daca va potriviti in gandire si principii, hobby-uri etc. Uneori pentru o fata un baiat sincer si de treaba e un prieten mai bun decat o fata. Fetele sunt barfitoare rau de tot, invidioase.

| haifisch a răspuns:

E doar temporar. Prietenia dintre un barbat si o femeie ajunge mai devreme sau mai tarziu la nivelul celalalt.

| Andrada1 a răspuns:

Poate sa fie si permanenta si temporara. Permanenta e cu acel om in care poti avea incredere si e mereu acolo pentru tine. un prieten de suflet. iar temporara e atunci cand se indragosteste de tine sau invers happy pentru ca atunci se rupe totul tongue Bafta :*

| Aiicha a răspuns:

Doar temporar, crede-ma ca am experimentat pe pielea mea.

| Gstefan a răspuns:

@ blondissima

Din moment ce o sa se ajunga la sex, unul dintre ei o sa doreasca ceva mai mult iar celalalt doreste sa uite despre intamplare. Si uite asa se sparge prietenia pentru ca de fiecare data cand cei doi se vor intalni primul lucru la care se vor gandi este ce s-a intamplat intre ei chiar daca nu vor recunoaste.

Nu exista prietenie pe pamantul acesta intre 2 fiinte heterosexuale de sex opus care sa dureze, pentru ca baiatul ar ****o' odata sau vice versa.

Nu va mai mintiti singuri.

| BlkDrmm a răspuns:

Depinde acum de caracterul fiecaruia.
Daca se inteleg bine, pot avea o relatie de prietenie de lunga duratahappy