| Ymela a întrebat:

Ce credeti voi ca e iubirea?(intre un barbat si o femeie)

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu stiu, si stiinta tot se chinuie sa inteleaga ce e iubirea, si e complex sa stim ce e,stim ca are acelasi efecte ca cocaina, dar cum poate ea cauza sinuciderea unei persoane din iubire nu stim, evolutia nu avea nevoie de iubire, dorinta sexuala era suficienta, iubirea este prezenta si la alte animale nu doar la om, iubirea nu poate fi intelesa de mintea rationala umana, cum spune un savant, iubirea nu trebuie intelesa si traita

| siriusblack98 a răspuns:

Iubirea nu este nimic altceva decat instictul primar de reproducere. Orice alta definitie plina de dulcegarii este data de persoanele cu prea multi hormoni.

| Ymela explică (pentru siriusblack98):

Adica vrei sa spui ca iubirea inseamna doar reproducere?! nu am inteles prea bine

| siriusblack98 a răspuns (pentru Ymela):

Citeste pana pricepi daca nu ai inteles.Am scris 2 randuri, nu ai nevoie de studii superioare ca sa bagi la cap.

| Ymela explică (pentru siriusblack98):

laughing e punctul tau de vedere..eu nu's de acord cu tine dar nu conteaza

| siriusblack98 a răspuns (pentru Ymela):

Nu ti se pare si normal? tu ai pus intrebarea nu eu. Daca ai deja o convingere despre ceva la ce mai intrebi si pe altii? Mai aveam eu un ''destept'' la fel de mare ca tine printre cunostinte care intrebare mereu ''ce culoare sa-mi aleg la tricou?'' noi ziceam alb si el nu ca-i place negru.Asa si cu tine.Iar cu dragostea dupa tine ce inseamna? Sa nu-mi vii cu d-astea siropoase din filme de dragoste ca nu tine.Un ipohimen fara hormoni, nu s-ar simti niciodata atras de un alt himen.De asta robotii nu au sentimente.Nu e dragostea nici un fel de magie lasata de Dumnezeu e totul stiintific.Deschide-ti mintea ca o sa ai nevoie mai tarziu!

| RAY a răspuns (pentru siriusblack98):

Instictul primar de reproducere este dorinta sexuala nu iubirea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In afara de definitii siropoase...sacrificiu.Iubirea in general implica asta, indiferent intre cine e.Si acceptare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea este atunci când o persoanã te face sã te simti bine in preajma ei, si petreceti timp frumos alaturi.

Răspuns utilizator avertizat
| Supicadepui a răspuns:

Un schimb de diferite sentimente frumoase.

| iHateLuckyPersons a răspuns:

E ca o lama cu 2 taisuri, poate fii si cel mai frumos lucru si ''magic''dar si cel mai urat sentiment cand iubesti pe cine nu trebuie si cam asa se intampla de cele mai multe ori, who needs love when ya' got weed?

| Ymela explică:

Poate asa crezi tu...injosesti femeile si cred ca nu stii ce inseamna iubire

| BogdanM11 a răspuns:

What is love? Baby don't hurt me, don't hurt me, no more