| Cinematico a întrebat:

Cu cat inainte trebuie sa rezervi un fotograf de nunta?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde cat de faimos este fotograful!
Unul foarte bun este ocupat tot timpul si il poti rezerva cu 6luni inainte.
Unul de duzina, il contactezi azi si maine-ti vine la nunta!

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Peferabil cu 3-4 luni înainte.

| DjSannan a răspuns:

Este recomandat sa rezervi un fotograf de nunta cat mai devreme posibil, de preferat cu cel putin 6-12 luni inainte de data nuntii tale. Acest lucru poate ajuta sa te asiguri ca obtii fotograful pe care il doresti, mai ales daca ai o anumita data de nunta sau locatie in minte.

De asemenea, daca alegi sa rezervi un fotograf de nunta cu mai mult timp inainte, vei avea mai mult timp sa discuti cu el sau ea despre stilul tau si sa iti planifici sedinta foto. Astfel, vei putea obtine fotografii de nunta care reflecta exact ceea ce iti doresti tu si partenerul tau.

Cu toate acestea, daca ai ramas fara timp sau daca data nuntii tale a fost schimbata brusc, exista sanse sa mai gasesti fotografi disponibili chiar si cu cateva saptamani inainte de nunta. Cu toate acestea, este mai sigur sa te planifici din timp, mai ales daca esti foarte atent la detalii si iti doresti ca totul sa fie perfect.

| soulseeker a răspuns:

Pe scurt: cu cat mai mult timp inainte! Daca fotograful de nunta este unul profesionist, talentat si bun este posibil sa fie rezervat si cu 1 an inainte, asa ca daca ai gasit un fotograf de nunta cu care sa rezonezi sfatul meu este sa-l rezervi cat mai repede! Vezi mai multe fotografii de nunta si articole pentru planificarea zilei de nunta pe site-ul meu: www.soulseeker.ro