| Adrian5575 a întrebat:

La o nunta de 12-14 persoane, este rusinos sa filmezi cu telefonul sau trebuie neaparat sa platesti fotograf?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu neapărat că e rușinos dar e păcat să nu ai niște fotografii și filmări calitative dintr-o asemenea zi.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

In primul rind nu ai voie cu atitea persoane la nunta, rusinos sau nu doar 5 persoane atit, daca nu vrei amenzi de la politie.

| sierra1 a răspuns:

"o nunta de 12-14 persoane...filmezi cu telefonul"

așa calici să fie mirele-mireasa?

| Catrice a răspuns:

Aia nici nu e nunta, e petrecere.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Dacă ai doar 15 persoane acolo, sunt persoane apropiate. De ce să-ți fie rușine de ele?

| VanillaQ a răspuns:

Nu este rusinos!
Chiar daca este nunta, este un eveniment restrans cu un numar mic de persoane, nu faceti cheltuieli suplimentare doar pentru a da bine in fata persoanelor, cred eu, apropiate happy.
Si un smartphone face fata cu brio si cu siguranta vor iesi fotogratii si inregistrari video minunate.
Casa de piatra si toate cele bune!

| soulseeker a răspuns:

Fotograful fotografieaza, videograful filmeaza. In primul rand nu este nimic rusinos in orice situatie cand vine vorba despre captarea amintirilor. Daca intrebarea ta este: "Trebuie neaparat sa platesti un videograf?" - in situatia asta avand deja un fotograf atunci iti pot spune ca este ok sa filmezi cu telefonul. Daca intrebarea ta este "Trebuie neaparat sa platesti un fotograf"? - in situatia in care nu ai deja unul, atunci totul tine de tine, vrei sa ai fotografii profesionale? ai timp sa fotografiezi/sa filmezi tu totul? cine o sa te filmeze/fotografieze pe tine? Sunt un fotograf de eveniment din Bucuresti, mai multe detalii despre mine pe: www.soulseeker.ro