| 1981 a întrebat:

Cum alegi sexul copilului

Răspuns Câştigător
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Hei... daca toate astea erau adevarate... ce ne mai programam copii dupa sex... Dar, hai sa nu manipulam oamenii...Sexul copiilor nu se alege...de unde sa-l alegem? Sexul copiilor ramane o taina, pe care nimeni n-a dezlegat-o... e minunea pe care Dumnezeu o face de fiecare data cand se concepe un copil... El stie dinainte ce va fi...Chiar conteaza ce va fi? ...sanatos sa fie!

5 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Daca doresti baiat...

* Mananca multa carne ( cea rosie este recomandata ).
* Umple-te de multe snaks-uri sarate - cipsuri si altele de acest gen.
* Tatii: sa bea multe bauturi acidulate ( in mod special bauturi cola ).

Daca doresti fata...

* Ambii parteneri trebuie sa manance mult peste.
* Da navala in ciocolata ( sau pur si simplu mananca dulciuri in general ).
Daca doresti un baiat...

* Intinde-te dupa actul amoros si ramai intins un timp. Se presupune ca se da o sansa sparmatozoidului sa castige ovulul spre a forma oul.
* Faceti dragoste in picioare.
* Contrentati-va asupra placerii barbatului - daca barbatul are primul orgasm, veti avea baiat.
* Fetelor, dormiti in stanga partenerului

Daca doriti o fata...

* Luati pozitia misionarului.
* Faceti dragoste cu femeia deasupra.
* Concentrati-va asupra Placerii femeii - Daca ea are prima orgasm, puteti sa decorati camera copilului in roz.
* Luati conducerea - Daca este ea cea care initiaza comuniunea amoroasa, veti avea fata.
Daca doresti baiat...

* Faceti dragoste cand luna este in patrar
* Marcati-va calendarul - se concep mai multi baieti in zilele in plus ale lunii.
* Urmariti busola - pozitionanad capul femeii spre nord in timpul actului amoros garanteaza nasterea unui baiat.

Daca doresti fata...

* Danseaza dansul bebelusului cand este luna plina.
* Stabiliti o data pentru a face dragoste dupa-amiaza.
* Fiti impreuna in zilele pare din luna.
www.desprecopii.com/info.asp?id=21 - 114k

| monicaclaudia a răspuns:

Lolz cine a zis toate astea cristian (( si tu crezi? eh eu nu poti calcula face ce vrei dar e ca si la lotto ) iese ce iese destul ca sa iasa sanatos si nu e un lucru de trecut cu vederea

| bubu_7778 a răspuns:

Cristian daca ar fi sa ne luam dupa ce ai scris mai mult de 50% din populatie ar fi baieti pentru ca majoritatea dintre noi mancam fast food si bem Cola.Sexul copilului este dat de tata. Femeile au perechile de cromozomi notate XX, barbatii XY.Cand se nasc fete inseamna ca mama a donat un cromozom X iar tatal tot unul X.Cand se naste baiat, mama a donat tot un cromozom X iar tatal cromozomul Y.Sexul nu se alege dupa nici un alt criteriu de genul alimente, pozitia in care faci sex, alte caractere cum sunt culoarea ochilor a parului etc.

| viorel2c a răspuns:

Cine ti-a zis ca poti sa-l alegi? O singura teorie valabila am auzit cum ca in perioada de maxima ovulatie obtii baiat.Noua ne-a iesit fata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te rogi la Dumnezeu