| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea proceda sa nu ma m-ai cert in fiecare zi cu parintii?

9 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Probabil tratezi cu superficialitate unele probleme. Inceara sa mai asculti de ei. Sau daca nu au dreptate zi ca ei si fa ca tine. Demonstreaza-le in timp ca gresesc. Dar de cele mai multe ori si noi avem partea noastra de vina cand suntem certati de parinti.

| Zenithf a răspuns:

Am auzit ca de aia exista nepoti, ca sa-i razbune pe bunici... vei vedea si tu cand vei avea copii.batting eyelashes
Cred ca cele mai bune invataturi despre cum sa te porti cu parintii le gasesti in Biblie - sunt vechi de vreo 3000 ani, dar sunt valabile inca. :-\

| Meryem027 a răspuns:

Hmm, te-ai gandit de ce te certi? Poate ai si tu o parte din vina... parintii ne vor intotdeauna binele, noi suntem incapatanati si nu prea vrem sa intelegem lucrul asta.In fine, lasa de la tine! Cand parintii iti relateaza ceva, fii de acord cu acel lucru', atat cat se poate... Si n-o sa te mai certi daca o sa lasi ciocul mai mic.Pa pa!

| Petronela a răspuns:

Incearca sa lasi de la tine si poate vor lasa si ei de la ei si totul va fi bine.

| Florys a răspuns:

Incerci si tu sa faci ce spun ei!

| vasiledumitru a răspuns:

Auzi spune-le ca numai vrei sa te certi cu ei si zile ca o sa incerci sa te schimbi dar trebuie sa aiba radare cu tine, trebuie cate un pic sa incerci sa nu le comentezi, apoi sa incepi cu cate un pic sa faci ce zic ei, si la urma o sa ajungi sa te intelegi bine cu ei, Incearca sa faceti lucruri dragute impreuna, haioase si sa zambiti impreuna ca sa aveti mai multa incredere intre voi, de exemplu sa va uitati la sport impreauna, eu de exempluma uit cu parintii la fotbal si e fain, distractiv, pentru ca mai facem comentarii haioase.

| pitic13 a răspuns:

Crede-ma ca si eu ma cert cu ai mei zi de zi si m-am saturat sad am incercat sa ma apropii mai mult de ei sa vada ca pot sa fac si ceea ce zic ei ca e bine dar crede-ma mi-am facut mai rau, totul vine de la sine cu reprosuri o sa vezi ca timpul o sa le rezolve pe toate big grin si ei o sa se apropie mai mult de tine si timpurile o sa se schimbe, iar in momentul in care iti va reprosa ceva incearca sa nu zici nimic si sa-i zici ca are dreptate chiar daca tu nu consideri asta sau cel mai bine e sa pleci din camera si sa le lasi baltabig grinbig grin bafta! o sa ai nevoie!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.Imi pare rau pentru situatia ta.straight face. Cel mai bine pentru tine ar fi sa incerci sa ignori sau sa nu le mai dai motive pentru a va certa, sa lasi si tu de la tine putin, sa le intri pe sub piele. Poate ei sunt obositi dupa o zi de munca... Oricum ei te iubesc si te vor iubi mereu, iar certurile acestea vor inceta. Sper ca de acum totul sa se rezolve.Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai:1de ce te certi cu ei?
2 cati ani ai?
3 daca ei iti interzic sa faci ceva nu trebuie sa te certi cu ei daca vrei sa faci acel lucru zici ca ei si faci ca tine.