| Bad1girl a întrebat:

Ma cert cam des cu parintii, uneori fara motive...
Ce as putea face ca sa evitam certurile?

Răspuns Câştigător
| llljk a răspuns:

Bună

Trebuie să renunţi la încăpăţînare şi să le accepţi sfaturile.

De multe ori se ajunge aici de la prea mult bine, dar cand va fi o problemă de ex să ajungă un părinte la spital grav bolnav vei regreta orice cuvînt urat şi vei vrea să dai timpul înapoi dar e prea tarziu.

Respectă astăzi părinţi, oferă-le cadouri, zîmbete, spune-le că îi iubeşti maine poate va fi prea tarziu.

O zi bună

| Bad1girl explică (pentru llljk):

Buna....mda ai perfecta dreptate.
Merci mult!

13 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sa-i asculti si sa faci asa cum vor ei[chiar daca uneori faci cum vrei tu]

| doc69 a răspuns:

Prinde un moment cand e toata lumea binedispusa intr-un weekend si nprovoaca-i la o discutie fara frontiere cume rau ei cand erau adolescenti aduceri aminte chestii din astea
si apoi ce intrbeari isi puneau ei atunci si ce intrebari iti pui tu acum sigur vei constatat ca va fi o disctuie ff interesanta si buna pentru toti. dialogul apropie

| IloveME a răspuns:

Sa ai rabdare cu ei!
De multe ori, daca ne tace gura rezolvam mai multe!
O simt pe propria piele!

| Azµre a răspuns:

Să eviți să îi superi, iar dacă greșești să recunoști happy

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut. Aici poţi găsi un articol ce oferă sfaturi practice în ce priveşte comunicarea cu părinţii: http://wol.jw.org/ro/wol/d/r34/lp-m/1102011121
Sper sp te ajute!

| alexutza071 a răspuns:

Ati putea ajunge la un comun acord, sa mai lase si ei de la ei dar si tu de la tine.succes!

| OtipaOarecare a răspuns:

Buna.
Renunta la nervi si orgoliu in fata lor,lase-le deoparte, caci chiar daca te certi, stiu ca ii iubesti, deci, de ce nu le-o arati? Spune-le cat de mult ii iubesti si cere-ti scuze pentru asta.Petrece mai mult timp cu ei si implicate, cat de putin, in activitatile lor.Vor fi fericiti!

Mult noroc

| sleeppy a răspuns:

Eu cred ca ar trebui a vorbit pe tema asta cu parintii..si a aflati motivele certurile. spune-le ca-i iubesti si nu mai vreai sa te certi.

| Bad1girl explică (pentru sleeppy):

Multumesc mult de sfat!

| Bad1girl explică:

Multumesc mult pentru sfatele primite.)