| Anka_9260 a întrebat:

Cum as putea sa gasesc niste prietene bune? Am 31 de ani, si am avut o prietena buna dar s-a maritat si a plecat in strainatate.

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Daca vrei o prietena buna atunci sa o cauti undeva unde se invart cele de soi. Poate in asociatii nonprofit care lupta pentru viata, precum Provita, poate intr-o adunare religioasa. Si vezi cum le deosebesti pe cele care fac totul din pornirea inimii sau ca sa fie bine vazute.
Pacea Domnului!

| doar.pt.voi. a răspuns:

Draga Anka. Prietenele vin de la sine...de la seriviciu(in caz ca lucrezi),
cu siguranta iti poti face prieteni foarte usor, chiar daca esti mai timida.Mergi in vizita la o fosta colega cu care te impacai bine, si poti lega o prietenie frumoasa.Iti poti face o adresa de HI5, si acolo poti lega prietenii noi, intrand intr-un grup chiar din orasul in care locuiesti.Mai poti purta conversatii placute intr-un chat, sau pe forumuri...baftahappy funda?

| robertino87 a răspuns:

Verisoare, vecine, vecini, colegi de munca...iesi cu ei, socializeaza.
profita de orice iesire, daca cineva vrea sa iesi nu ezita, asa vei cunoaste multi prieteni, prietene.

| Slow a răspuns:

Buna. Prietenele nu se gasesc cand vrei tu. Important este sa nu le cauti, caci ele vor veni. Stai linistita, sunt sigura ca nu esti singura. Trebuie sa fie cineva alaturi de tine. Pana atunci bazeaza. te pe ei, iar cand te vei astepta mai puitn, vor aparea si prietenelewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu pot fi prietenul tau. Vrei?

| Danny_2007 a răspuns:

Anca daca vrei o sa fiu eu prietena ta, putem vb pe mess, daca vrei te puup pa

| Anka_9260 explică:

Mersi de mesaje, deocamdata cu mama ma pot intelege mai bine, dar mi-as dori sa am si o prietena de varsta mea, dar se pare ca e tare greu sa gasesti. Pe hi5 nu prea iti raspunde nimeni, chiar daca ai sute de prieteni, cred ca mai mult pentru. poze e facut site-ul acela. Nu stiu la ce chat te referi, anda 18sv, ca gasesti numai chaturi de matrimoniale, iar pe forum intr-adevar poti sa vorbesti, dar de obicei nu se alege mai mult de niste conversatii simple.
Am cautat si in adunare religioasa, dar am fost putin dezamagita de acele "prietenii" ca au fost mai mult de suprafata. Poate vrea careva dintre voi sa-mi fie prietena? Dar numai daca doriti sincer, nu ca v-as obliga eu, daca nu, inteleg.

| Anka_9260 explică:

Care e id-ul tau, Danny?