| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa o conving pe mama sa ma lase sa plec 2 saptamani cu un prieten la tara(eu nu am bunici la tara si chiar mi-ar place plus ca ne intelegem foarte bine).
Va rog mult ajutati-ma plz!

Răspuns Câştigător
| Miki_9341 a răspuns:

Si eu am fost in locul tau.Solutia cea mai buna ar fi sa il prezinti parintilor, si el sa vorbeasca cu ei.Ar fi cea mai buna solutie.Sau daca nu merge incerca sa o convingi tu pe maicata sau sa vorbeasca parintii lui cu ai tai sau el, ar fi cea mai buna idee

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Yng a răspuns:

Pune`i pe parintii lui sa vb direct cu mama ta. si ii va fi greu sa refuze.

| Robert a răspuns:

Ii zici asa.Mama am un prieten si vreau sa fac dragoste cu el si pentru asta vrem intimitatea noastra si mergem la el la tara.Ii zici adevarul si gata.

Răspuns utilizator avertizat
| lylyzuzu a răspuns:

Buna! Pai incearca sa o faci sa inteleaga ca o sa ai grija de tine si incearca sa o faci sa aiba incredere in tine,acum daca acel baiat este iubitul tau iar mama ta stie iti dai seama ca nu o s-o convingi foarte usor,dar in orice caz daca are incredere in tine si stie ca esti fata cuminte cu siguranta te va lasa! Incearca sa fi mai convingatoare si aminteste-i acet lucru in fiecare zi, roaga-te de ea nu ceda, incearca sa o faci sa inteleaga ca vrei sa cunosti si alte locuri! Daca o convingi ai grija de tine pentru ca sunt fel si fel de omaneni la noi in tara.

| harciog a răspuns:

Daca ai numai 13-14 ani chiar nu-ti inteleg mama.

| ralucutzik a răspuns:

Eu am facut in felul urmator. i-am zis mamei ca daca ma lasa dupa mergem la ginecolog si pot spune ca nu am fost prea cumintik. dar asa i-am capatat increderea si crezi ca dupa te duce la ginecolog? nea...