| secret_2443 a întrebat:

am si eu o mica problema va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi.
As vrea sa plec cu prietenul meu cu sora lui si cu niste amici la zimnicea
numa ca nu stiu daca mama ma lasa.Cum as putea sa o conving sa ma lase.
va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| candycarrie a răspuns:

Ii oferi toate detaliile(unde veti sta, unde veti lua masa, de ce buget ai nevoie, cine va mai fi pe acolo, etc), eventual poate vb si cu prietenul tau si sa se convinga ca el va avea mare grija de tine. Spune'i ca va fi o iesire relaxanta si ti'ai dori sa fi si tu acolo cu prietenul tau. Daca refuza initial sa nu te enervezi, sa pari resemnata, in situatii de genul, daca insisti mamele se enerveaza, daca te vad resemnata isi dau seama ca nu aveti alte intentii si si'ar putea schimba parerea.Succes:*

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Este acesta prietenul de care in 13. 06 ai zis ca te ameninta cu bataia? Vezi, nu te duce cu el ca te intorci cu vanatai. thinking
Ai grija, paa!

| 16.laura.16 a răspuns:

Cel mai bine este sa vorbeasca prietenul tau cu ea pentru a o asigura ca va avea grija de tine si ca este un baiat de incredere.

| mami a răspuns:

Depinde ce varsta ai
pana ce implinesti varsta de 18 ani mama ta este responsabila pentru tine si faptele tale
daca se intampla, doamne fereste vreun accident ea este considerata iresponsabila

| cornel a răspuns:

Pai daca mama ta stie de acel baiat adica de prietenul tau.ar trebui sa te lase.

| LCD a răspuns:

Exact! cel mai bine este sa vorbeasca prietenul tau cu ea. Fa-le cunostinta si spune-i ca poate avea incredere in el, si atunci.nu vad de ce nu te-ar lasa tongue

| Bloondy a răspuns:

Spune-i ca vor fii multe multe fete si cam lipsa de baietilaughing)
Oricum cand ii spui vezi sa fie o amica buna de a ta langa u.
Si mamica ta sa o cunoasca.

| zoOzie_3854 a răspuns:

Pai.pentru inceput ia`o cu frumosul.

vorbeste frumos cu ea.

incearca sa ii spui ca nu o sa patesti nimic.

ca totul este sigur acolo unde mergeti.

ca nu are de ce sa se ingrijoreze...

daca il cunoaste pe prietenul tau si i se pare ok,

atunci iti va fi mai usor...

dar totusi.

inainte sa o intrebi daca te lasa,
incearca sa faci curatenie,
sa faci lucruri bune...ca sa te apreciezehee hee.

asa`s mamele big grin...

sper ca ti-am fost de folos :* :*.

fundita? big grin