| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa o conving pe mama sa ma lase sa plec 2 saptamani cu un prieten la tara(eu nu am bunici la tara si chiar mi-ar place plus ca ne intelegem foarte bine).
Va rog mult ajutati-ma plz!

Răspuns Câştigător
| Miki_9341 a răspuns:

Si eu am fost in locul tau.Solutia cea mai buna ar fi sa il prezinti parintilor, si el sa vorbeasca cu ei.Ar fi cea mai buna solutie.Sau daca nu merge incerca sa o convingi tu pe maicata sau sa vorbeasca parintii lui cu ai tai sau el, ar fi cea mai buna idee

7 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Daca ai numai 13-14 ani chiar nu-ti inteleg mama.

Răspuns utilizator avertizat
| Robert a răspuns:

Ii zici asa.Mama am un prieten si vreau sa fac dragoste cu el si pentru asta vrem intimitatea noastra si mergem la el la tara.Ii zici adevarul si gata.

| Yng a răspuns:

Pune`i pe parintii lui sa vb direct cu mama ta. si ii va fi greu sa refuze.

| lylyzuzu a răspuns:

Buna! Pai incearca sa o faci sa inteleaga ca o sa ai grija de tine si incearca sa o faci sa aiba incredere in tine,acum daca acel baiat este iubitul tau iar mama ta stie iti dai seama ca nu o s-o convingi foarte usor,dar in orice caz daca are incredere in tine si stie ca esti fata cuminte cu siguranta te va lasa! Incearca sa fi mai convingatoare si aminteste-i acet lucru in fiecare zi, roaga-te de ea nu ceda, incearca sa o faci sa inteleaga ca vrei sa cunosti si alte locuri! Daca o convingi ai grija de tine pentru ca sunt fel si fel de omaneni la noi in tara.

| ralucutzik a răspuns:

Eu am facut in felul urmator. i-am zis mamei ca daca ma lasa dupa mergem la ginecolog si pot spune ca nu am fost prea cumintik. dar asa i-am capatat increderea si crezi ca dupa te duce la ginecolog? nea...