| Ionică a întrebat:

Cum credeti ca pot fi rezolvate problemele intre prieteni, in familie, intre colegi, intre rude, de cuplu etc?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mai multe moduri, dar cel mai bine este pe cale amiabila, discutand deschis problema, cu argumente obiective, neinfluentate de sentimente, ascultand si cantarind bine si argumentele celuilalt.
Nu degeaba au americanii o expresie: "Hai sa vorbim", pe care am auzit-o aproape in fiecare film american pe care l-am vazut.
O zi buna!

| doctoru_5476 a răspuns:

Sigur in familie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de ce natura sunt "problemele"Etic ar fi, pe cale amiabila.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum depinde cat de grave sunt acele probleme si pe ce teme.Insa ai putea discuta cu fiecare in parte, sa-i lamuresti, sa le explici situatia si sa ajungeti la un acord comun.Adica sa faceti pacehappy