| RX22 a întrebat:

Cum fac o fata sa ma placa daca ea probabil ma uraste ( gen fata nu vb deloc cu mine si nici nu ma baga in seama)

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, nu poti face pe nimeni sa te placa, daca aceea persoana chiar nu te place sau ii esti indiferent.
In viata reala, fiecare din noi avem simpatii si antipatii, care nu se vor schimba dupa cum vor unii si altii, pot fii infleuntate, dar nu pot fii decisive.
Daca fata aia pe care tu o placi, nu-ti vorbeste deloc si nici nu te baga in seama, evident ca nu te place si nu are chef sa stea de vroba ca tine.
Din pacate, nu ai ce-i face, trebuie sa te obisnuiesti cu ideea ca, nu toate lumea ne place si nu avem cum sa-i convinge sau fortam sa ne placa.

| Freya1 a răspuns:

De ce sa te urasca? Doar pentru ca nu vorbeste cu tine? Pur si simplu poate nu aveti subiecte in comun...

| zurick a răspuns:

Trebuie sa accepti ca nu te place, nu ai ce sa faci.