| anonim_4396 a întrebat:

Cum faci sa mearga bine o relatie de la o distanta enervanta?
(adica distanta nici mare sa iti pierzi speranta dar nici mica sa iti dea speranta)

Povestea e cam asa: scurta dar pe mine ma pune in dilema in cazul in care nu m-am mai confruntat cu asta pana acum. (trebuie sa mentionez in general eu sunt cel care da sfaturi in cazurile de genu)

Eu sunt din Iasi iar tipa care abia am cunoscut-o de cateva zile din Botosani, distanta intre acestea fiind de aprox 120km ceea ce nu e mult dar nici putin ceea ce este enervant.
Suntem aman2 inca la liceu asa ca nu avem timp de excursii atat de dese.
Am cunoscut-o pe un anume site de socializare si pare foarte bine dispusa sa converseze de asemenea se pare ca ne simpatizam reciproc din micile conversatii care le-am avut. In ciuda situatiei eu totusi as dori sa fim mai mult decat amici.Imi este foarte peste mana sa ma deplasez acolo si sa vin si inapoi in aceeasi zi ca sigur la ea nu am cum sa stau cel putin prea curand.Cum as putea sa o fac sa isi doreasca acelasi lucru? Ce variante ar fi ca sa pot iesi cu ea?

Cine are experienta in aceste situatii va rog sa ma instruiti si pe minelaughing:-o

(scuze daca nu m-am facut inteles ceasul e 1:30AM)

Răspuns Câştigător
| sherlock a răspuns:

Nu conteaza cat este ceasul, dar relatiile la distanta nu tin! iti zic frateste, daca vrei o aventura asta este fata perfecta! Vrei ceva serios? Gaseste o fata sa o vezi mai des, nu conteaza ca esti din Iasi sau din orice alta parte, fete sunt destule oriunde ai merge, nu exista suflete pereche! Doar persoane ce se inteleg si se respecta reciproc!

4 răspunsuri:
| withoutmoney a răspuns:

Nici nu sunt genul care sa vrea ceva serios.Deocamdata vreau sa fie o aventura de o vara pentru simplu fapt ca tipa arata super bine.

| withoutmoney a răspuns:

(dau fundita daca asta e important)

| Laura1102 a răspuns:

Sincer ati spun
am avut o relatie de 2 ani cu o persoana tot la distanta venea el la mine 1 data la 2 sap pentru-ca muncea si nu avea timp iar eu nu puteam merge sa-l vad.
si na tinut.pentru-ca chiar daca nu ati dai seama o sa fi gelos pentru-ca increderea reciproca nu o sa fie mare
este cam greu
dar daca crezi ca poate sa tina o relatie asa fa cum crezi tu ca e mai bine pentru tine

| Lazaurus a răspuns:

Greu mon cher, greu