| :x:Xj.b:X:x. a întrebat:

Ati avut relatii la distanta? Eu am cunoscut un baiat, care are bunici aici si se pare ca ne simpatizam, insa locuieste destul de departe si vine aici destul de rar. Voi ce parere aveti? Are rost?

Răspuns Câştigător
| Verdunkleten a răspuns:

"distance is just a test to see how much love can travel" big grin

11 răspunsuri:
| simoSTAR a răspuns:

Da. cea mai lunga relatie a mea, prima ssi panaa acum, ultima data cand m-am simtit iubita cu adevarat si am iubit cu adevarat.prima dragoste. el era din barlad dar invata in ploiesti, eu sunt din constanta.ne-am cunoscut la barlad, eu eram in vacanta la bunici.prima data aveam aproape 16 ani si m-am combinat cu el, dar cam vreo 2 saptamani a durat pentru ca eu am plecat acasa si eram prea mica sa ma gandesc la ceva mai mult, desi el vroia chiar sa vina la mine.am mai vb la tel cam veo 2 luni, apoi am rupt relatia si eram amici...vara urmatoare eu m-am dus iar la barlad si am luat-o de la capat, de data asta am stiut ca el este ce imi doream si relatia noastra a durat 1 an si jumatate, el venea cam in fiecare week-end la mine, vacantele le petreceam impreuna... a fost frumos.deci da, daca iubesti si iti doresti cu adevarat se poatewinking

| aniohetova a răspuns:

NU, nu are rost pentru ca o relatie la distanta niciodata nu prea tine. Mai ales daca nu-l cunosti destul de bine si cine stie se dovedeste a fi un baiat care profita de faptul ca nu esti acolo si isi face alte relatii si asa mai departe.Baietii nu sunt ca fetele, cel putinii mare majoritate.NU sunt asa de fideli, cum sunt fetele, pentru ca imediat cum intalnesc o partida sau ceva in genu, imediat se arunca fara sa se gandeasca si la cealalata persoana.Eu zic sa alegi singura numai daca il cunosti destul de bine si ai incredere in el, daca nu, atunci lumea nu se opreste in loc pentru el si nici nu e ultimul baiat. Totul depinde de tine. Succes happy

| mutzy211 a răspuns:

Din pacate nu aveti nicio sansa! relatiile la distanta tin dar foarte putin si decat sa-ti faci rau si sa suferi sau sa sufere mai bine nu!
Sti vorba "ochii care nu se vad se uita!"

| ana14 a răspuns:

Eu am avut o relatie la distanta si acum o am pe a 2 a...este cam greu pentru ca mereu ai impresia ca are pe altcinevastraight facesucces:*

| ayddyshhmee a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, eu nu cred in asa ceva, dar ai putea sa incerci. Trebuie sa aveti muuuuuulta incredere unu` in alalalt, (ca sa nu iti vina la un moment dat in minte ca daca are pe alta, daca nu te mai iubeste, etc)
In rest, ce sa zic incercati sa vb cat mai mult la tel, pe mess, sa va vedeti la web, chestii.
Succes!

| dyna_1486 a răspuns:

Da.am avut o relatie la distanta.in cazul meu a esuat. dar poate ca in cazul vostru va fi diferit, daca il placi ai putea incerca.dar.asa cum a sp si ayddyshhmee. e nevoie de multa incredere.in rest...nu stiu c sa zic. poate ca daca o sa fie ceva intre voi... o sa vina mai des la bunici.si asa nu ar mai fi atat d greu pentru voi.Baftawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rețeta pentru o asemenea relație este: multa răbdare, încredere, iubire și fără orgolii sau principii. Merge dar e foarte greu. Ti-o spun din proprie experiență. Am o asemenea relație la 4000km de un an jumate... Merge dar trebui sa lași de la tine mai mereu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da...am avut si eu parte de asa ceva. jumatate de an. dar trebuie sa aveti incredere muuulta unul in celalalt. e foarte greu pentru. ca niciodata nu stii sigur ce face celalalt. daca tu crezi ca merita, si esti dispusa sa suferi o posibila dezamagire de ce nu?
:*bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| tereza a răspuns:

Sigur nu va fi ok. Am trecut prin asta. e foarte adevarat ca "Ochii care nu se vad se uita"... Toate cele bune!

| lusha a răspuns:

In situatia asta sunt si eubig grin

crede-ma ca totul se bazeaza pe sinceritate...si incredere

relatia mea e deja de 2 ani si totul decurge perfect vine la bunici tot a 2-3 saptamana...eu zic ca meritasa incerci nu ai nimic de pierdut:*