| Marlena852 a întrebat:

Cum ii conving pe parinti sa ma lase intr-o excursie de doua zile?
Ps:parintii mei sun greu de convins.

Răspuns Câştigător
| JustSomebody a răspuns:

Buna.Trebuie sa intelegi ca parintii tai isi fac griji pentru tine si au sentimentul de protectie atunci cand vine vorba despre o iesire afara din bratele lorhappy. Probabil nu au suficienta incredere in tine si de aceea nu te considera destul de matura sa mergi in aceea excursie.De aceea te sfatuiesc sa lucrezi un pic la capitolul increderea din familie.Arata-le ca te poti descurca si singura si chiar daca vei face greseli vei invata macar din ele.Fiecare isi face propiile greseli, iar tu trebuie sa le faci pe ale tale.iar o excursie nu este o greseala, deci nu ai nimic de pierdut ci doar de castigat.Arata-le parintilor tai ca esti responsabila si ca aceasta excursie iti va prinde bine. Oricum o excursie de 2 zile nu este mare lucru sau ceva primejdios. Oricum intr-o zi vei pleca si iti vei cauta drumul tau in viata, dar pana atunci trebuie sa te maturizezi incercand sa vezi si cum este cand familia nu este cu tine si sa iti dai seama daca te poti descurca singura.Nici un parinte nu vrea ca puiul sa ii place, dar asa este natura. Daca ai materialele necesare si plata pentru drum asigurata eu zic sa profiti de ocazie si sa le arati ca esti responsabila parintilor tai si sa mergi in acea excursie. Drum buntongue.Byehappy