| Sheiscrazy_5440 a întrebat:

Cum imi pot convinge parintii sa ma lase sa ies afara dupa ce se intuneca? Sunt destul de mare am 14 ani.(fundita)

14 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Nu e prea bine sa stai dpa ce se insereaza.Niciodata nu stii cine trece pe acolo. Ei nu te cheama in casa ca sa te supere, vor doar sa te protejeze.Si eu am tot 14 ani si la ora 5 sunt in casa, din propria initiativa

| erik a răspuns:

Nu poti.Mama ta stie ca te-a conceput atunci cand s-a intunecat.

| darrio2007 a răspuns:

Esti fooooarte mare.Iti vor doar binele.Si dupa numele pe care il ai pe TPU fac foarte bine ca nu te lasa.

| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Nu esti destul de mare.
Dupa 17 ani ai putea sa spui ca esti mare, nu la varsta de 14 ani.
Ai tai nu pot sa te lase dupa ce se intuneca afara deoarece isi fac griji pentru tine.Mai bine stai pe langa casa, cat mai apuci, ca vei creste si cine stie pe unde iti va fi norocul, si nu mai trebuie sa stai dupa "gura"parintilor tai.
Ocupa-te mai mult de scoala ca sa intri la un liceu bun, ai timp pentru toate.

O seara placutahappy

| edy132 a răspuns:

Acum iarna se intuneca la 5, explica-le detaliat ca stai cu prietenii tai si nu se intampla nimic, dar promite ca la 8 vei fi in casa. Daca as fi parinte pana la ora asta te-as lasa avand in vedere situatia tarii. Mai spune-le ca prietenii tai ies la ora 5 afara si pleci odata cu ei in casa.

| Geo14 a răspuns:

Salut.Si eu tot 14 ani am.Situatia mea e destul de asemanatoare cu a ta. M-am tot intrebat mereu de ce nu ma lasa mami afara mai tarziu de 22.00...de ce nu ma lasa nici tati. Acum incep sa realizez cat de ingrijorati sunt ei atunci cand nu stiu unde suntem, cu cine, ce facem? De facut nu prea cred ca e nimic de facut, doar sa le castigi increderea asta daca nu o ai, si o sa intelegi mai tarziu ca nu ne lasa afara tot pentru binele nostru. Poti vedea la tv o multime de fete de varsta noastra care sunt batute, violate si multe altele ...Stii din ce cauza se intampla asta?
Din cauza parintilor pentru ca le lasa de capul lor, nu le impun nici o limita.
Bafta si Sarbatori fericite.
Geo,

| pinky_9845 a răspuns:

Pai vorbeste cu ei deschis si spune`le ce simti si ce iti doresti de fapt. Si eu am 15 ani, insa vara stau pana pe la 10 afara... iarna pana la 8 ma plictisesc eu... Decat daca ma duc la vreo aniversare ceva sau la club, ceea ce se intampla foarte rar.

Lucrurile vin toate la timpul lor. Nu te grabi. Esti inca destul de tanara pentru a avea timp de aceste lucruri mai tarziu!

succes:*

| daniEL88 a răspuns:

Nu ai sa reusesti. Nu deoarece chiar daca tu zici ca esti mare 14 ani e o varsata mica petru toata lumea de afara, pentru toti dealeri de droguri, pentru oameni care ti-ar face rau si pentru toate lucrurile rele care ti s-ar putea intampla. Cat timp inca te mai pot proteja de toate acestea, parinti tai o sa o faca si crede-ma ca e mai bine asa...nici macar nu e cald acum sa spui ca se merita sa stai afara, cauta-ti o ocupatie in casa. Sarbatori fericite!

| missoty94 a răspuns:

Pai n u esti mare, asa ca stai acasa si mai citeste ceva, daca te plictisesti

| missoty94 a răspuns:

Pai nu esti mare, asa ca stai acasa si mai citeste ceva, daca te plictisesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai scris afra.si nu esti DESTUL de mare.ai numai prostii in cap, sau nu ai nimic. daca te intreb ce vrei sa cauti afara cand se intuneca, ce -mi raspunzi? stii ca cele mai multe rele se fac pe intunerec? esti infractor? esti pasare de noapte? de ce noaptea? ca eu vad noaptea pe-afara doar un anumit gen de oameni.

| Mustache a răspuns:

Esti cam mica dar poti reusi daca un timp nu faci prosti asculti de ei intr-un cuvant sa le castigi increderea(apoi sa ai grija sa nu o dai in "bara").

| ScorpionSting a răspuns:

Promite-le ca o sa fii cuminte big grin(a mers la mine)

| Sylvyutza_6230 a răspuns:

Nu cred ca este mare la 14 ani!laughing
eu am 16 ani si tot nu ma lasa parinti mei afara!
trebuie sa ii intelegem si pe ei ca ne vor bine, stiu ca uneori sunt prea protectori dar ce sa facem astia sunt ei si sunt parinti nostri si trebuie sa le respectam deciziile.
te pup ai grija de tine:*