| Mihaita23 a întrebat:

Cum imi pot convinge parintii sa ma lase mai mult pe calculator?

13 răspunsuri:
| Hăgiul a răspuns:

Îi poţi convinge dovedindu-le că îl foloseşti în scop informativ.
Uite-te pe Youtube în prezenţa lor la muzică clasică, orice compozitor.
Prefă-te interesat de subiectele ştiinţifice şi explică-le ce ai aflat astăzi din calculator.

| BroascaCuElice a răspuns:

Frate nu e bine sa stai mult ti'o zic din propria experienta deja am ajuns dependent de pc toata ziua stau la pc

| tauruss a răspuns:

Ei bine nu prea poti dar nu te supara pe ei iti vor doar binele calculatorul nu este asa de bun pentru ochii, creier, etc.Asa ca mai bine stai cat te lasa ei si nu cat vrei tu. Sper ca te-am ajutat
Bafta! Funda?

| Popcorncubranza a răspuns:

Ameninta-i cu un brocolli.

| madalina188w a răspuns:

Dar cat te lasa pe zi? o ora?
daca te lasa mai mult de 2 ore, copile ai sa inbunesti de atata calculator, ai sa ramai depentent...sad
daca te lasa decat o ora zile si tu ca trebuie sa-ti spuna diriginta ceva pe mess(o tema de vacanta)
ok
pe mine ma lasa 3 ore maxim si imi este de ajuns...
gaseste si tu alte preocupari.da? funda?

| Eatmygun a răspuns:

In primul rand nu mai cereti funda ca va dau in judecata. In al doilea rand aici trebuie sa ne ajutam intre noi indiferent daca castigam ceva sau nu.

Deci Mihai ai doua variate foarte simple si una complexa. Primele doua simple sunt asa: ori stai pe ascuns cum a zis elena, ori o rogi pe mama ta sau pe tata cand vine de la serviciu. Deasemenea exista o varianta mai complexa prin care ii hipnotizezi (nu rade, vorbesc serios). Trebuie doar sa le bagi niste comenzi in mine si dupa o vreme, la momentu potrivit declansezi acea comanda printr-o atingere, un cuvant ( ce ai ales tu la inceput) si ii rogi. Sau du-te si ia un M4A1 si impuscai.

| AdRiAn29DarK a răspuns:

Zile ca o sa inveti mai mult. Fundatongue

| xDeeDee8D a răspuns:

Poti sa ii rogi iar daca o sa zica nu le faci o fata de catelus daca tot nu zic sune-le ca nu mai vorbesti cu ei vreodata iar asa o sa te lase...mie imi iese tot timpul

| gabi1994 a răspuns:

Fa ceva treaba pentru ei. Zici mami daca fac asta cat ma lasi la calculator? chestii din astea. Funda?

| CozzyMC a răspuns:

Sunt cateva variante mihai.
1.Te straduiesti mai bine la scoala si asta o sai inveseleasca pe parinti si sunt la comanda ta.
2.stai pe ascuns(da nu ti-as recomanda asta k dupa aia da te prinde n-o sa mai ai voie deloc)(asa am facut eu si asa mi so intamplat)
3.mai stai si tu cu jocu in bara si cand intra in camera scoate informatiile din bara.
4.roaga parintii sa fie mai ingaduitori
5. daca nu merge niciuna din raspunsurile aste joaca cs cu ei in viata reala(te sfatuiesc sa-ti iei Maverick M4A1) sper ca te-am ajutat. Funda?

| valy_6417 a răspuns:

Salut, Le spui ca profesoara sau diriginta ta de la scoala ti-a spus sa stai cat mai des pe calculator ca la anul o sa faceti Informatica >) Succes :-) PlzZz fundita :X

| Elenna237 a răspuns:

laughing) stai pe ascuns

| MyhayTzA_1373 a răspuns:

Le spui ca ai un proiect de facut si pana maine trebuie sa il termini chiar daca asta inseamna sa stai online pana la 4 dimineata.