| anonim_4396 a întrebat:

Salut, parintii mei nu ma lasa afara decat daca este ziua cum se intuneca parca cine stie ce se intampla. nu ma mai lsa iar prietenul meu ma tot invita in oras seara, cum i as putea convinge sa ma lase? mai e si prb ca nu stau chiar in oras ci intr-un cart. la vreo 20 de min

5 răspunsuri:
| Rebe a răspuns:

Parintii tai tin mult la tine.Asta,rezulta de la faptul ca nu te lasa seara afara. Spune-le ca esti responsabila[poate destul de mare ca sa-ti porti de grija]si poate te lasa. Daca nu, spune-i prietenului tau care este situatia.

| elutzika a răspuns:

Spune-le parintilor tai de prietenul tau, explica-le situatia si dupa aia te vor lasa. Multa bafta.:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai daca parintii tai stiu de prietenul tau invita-l sa vina sa te ia de acasa si sa-si asume responsabilitatea pentru tinehappydaca nici asa nu merge atunci incercati sa iesiti mai mult ziuahappysi nu neglija scoala

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca sa ii convinci timp de 2 ani pana te lasa

| maadaaa a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie ca si tinee(eu am 17 ani jumatate)...nici ai mei nu ma lasa seara afara sau la petreceri(cum ar fi revelionul care a trecut, l-am petrecut tot cu ei). Am prieten de 10 luni, inca nu l-au cunoscut, dar mama l-a mai vazut prin pozee!
nu stiu ce ar trebui sa facem noi, ca sa fim lasate mai "libere"(bine, nu prea libere ca poate prea multa libertate strica)! Dar poate o sa se obisnuiasca cu gandul ca nu mai suntem mici, am crescut! eu niciodata nu am iesit din cuv alor mei, niciodata nu am sp nu. dar ma gandeam ca acum daca revelionul l-am facut cu ei si nu cu prietenii...ca pe parcurs sa incep sa mai ies si din cuvantul lor poate asa o sa-si dea seama ca nu mai sunt mica...

nu stiu...bafta si tie vz cf...:*