| Frank51 a întrebat:

Cum imi pot convinge parintii sa-mi ia un telefon? ei nu vor
Cum sa vorbesc cu ei? Cum sa ma comport?

14 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Cauta un job ca sa-ti cumperi un alt telefon din banii tai. Daca nu, asteapta pana iei bacalaureatul.

| Frank51 explică (pentru mira):

Bacu sigur nu-l iau

Răspuns utilizator avertizat
| grab a răspuns:

Prietene,
Stii ce inseamna sa fii la locul si la momentul potrivit?
Afla cand e ziua de leafa si baga o curatenie d-aia epica in casa ca tot stai acasa in vacanta si freci papagalu.
Succes!

Ah, si poti sa ti-l vinzi pe asta actual pe okazii si le arati banii sa mai puna ei diferenta! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii si tu cuminte, fa curat, spala vasele, asculta de ei sau, daca ai avut medii buna la scoala, spune-le ca meriti si tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-le in cap si iale banii

| AlexAleex a răspuns:

Fii cuminte, ajuta-i si asculta-i si apoi intreaba-ihappy

| 0alafaranume0 a răspuns:

Pai da la mintea ta..parintii trebuie sa te intretina, pe langa sa iti ia tie telefoane de ultima generatie, haine de fite si multe altele, trebuie sa cumpere de mancare, sa plateasca intretinere si toate necesitatile mobil, fix+tv... daca ar fi dupa tine :-J d-aia ei sunt parinti ca stiu sa gandeasca. daca aveai o rabla mai ziceam

| armageddon22 a răspuns:

Pai daca ai sub sa zic 12 ani e si normal si eu am asteptat mult dar a meritat eu am 13 any, dar na sa zic daca nai premii, medie mica la scoala joi-pasti nici note bune n-ai.....nai sanse

| Frank51 explică (pentru armageddon22):

Am 17 ani, dar cica am telefon si e bun, dar na eu vreau altul

| Lilli a răspuns:

Cand ti-ai luat ultima data un telefon? Si mai ales,cat costa telefonul pe care il vrei? Daca e scump, spune-le ca va fi cadoul de ziua ta, de Craciun, de Paste de ce vrei tu, si spune-le ca nu vei mai vrea nimic de sarbatori. Spune-le ca te vei angaja si le vei da banii inapoi cat de repede poti.Deci,ca un fel de imprumut..Intre timp mai fa curat prin casa, spala pe acolo ce e de spalat, incearca sa gatesti o data si vezi cum vine telefonul.Eu cel putin asa am facut...big grin
Sper ca am ajutat.big grin

| Frank51 explică (pentru Lilli):

Telefonul l-am luat de mai bine de un an adica mai exact pe data de 06.05. 2012
Si telefonul care-l vreau acum costa cam 750 de lei, si asa o sa fac

| Lilli a răspuns (pentru Frank51):

Pai,nu e prea mult.fa cum ti-am zis, o sa fie bine.:*

| egargarea a răspuns:

Pai daca parintii tai nu vrea sa iti cumpere un telefon nou, tu c-a sa ii impresionezi si c-a sa caba alta impresie despre tine trebuie sa te comporti frumos cu ei...ai grija (parerea mea)