| pisiiiiii a întrebat:

Daca vorbesc la telefon cu o persoana caruia ii e foarte rau si e pe cale sa vomite si e agitata, cum ar trebui sa ma comport(sa vorbesc) cu aceasta?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă îi este rău nu o mai ții la telefon, mergi direct la ea și chemi salvarea dacă se impune!
Pa, pa.

| AdelinaC a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci, prin telefon poti da doar sfaturi verbale cum ar fi sa ii zici sa se calmeze, sa intre intr-o farmacie si sa ii expuna farmacistei problema pe care o are pentru a-i da un medicament. Altceva nu prea ai ce sa ii faci. Daca e sa verse nu e nici o problema, isi goleste stomacul de ceva ce i-a facut rau. Sunt oameni care se sperie atunci cand le e greata si trebuie incurajati, sa inteleaga ca nu patesc nimic rau daca varsa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai no o mai freca la cap la telefon si las-o sa se odihneasca si sa se calmeze

| pisiiiiii explică (pentru suntserios):

Acea persoana era pe drum, mergea undeva...