| anonim_4396 a întrebat:

Cum le-aș putea spune părinților mei că sunt bisexuală?

15 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai asteapta vreo 3 ani si sa vezi ca vei gandi altfel.

| Violleta2022 a răspuns:

Ideal este sa vii cu stirea, dupa ce se incheiati pranzul cu familia (sau cina), cand toata lumea si-a umplut burta si-i relaxata.
Vestea se digera mai usor asa, in plus, nu risti sa te alerge nimeni, ca au burtile pline happy

| aXy99 a răspuns:

Nu trebuie sa le spui neaparat. Ce varsta ai?

| MauvePisicat a răspuns (pentru aXy99):

... TwT nu suficient cat sa imi pot lua carnetul de conducere...

| Violleta2022 a răspuns (pentru MauvePisicat):

Carnetul de conducere il iei pe stiinta ta si abilitatile tale de sofat, iar pentru asta nu ai nevoie de nimeni!
Doar pui mana sa inveti Legislatia rutiera din scoarta in scoarta, ca sa stii cum aplicile regulile de circulatie si faci cursul de sofat, dupa care te prezinti la examen, pe masina instructorului.

| MauvePisicat a răspuns (pentru Violleta2022):

La 14 ani pot lua carnetu? =")))

| Violleta2022 a răspuns (pentru MauvePisicat):

La 14 ani, carnetul de note, doar happy cu ala poti sofa masinutele.

Permisul de sofat se ia la 18 ani impliniti, pana atunci, mai ai destul de invatat.
Uite, poti incepe cu examenul de capacitate, apoi 4 ani de liceu, examenul de BAC si dupa aceea poti sa te focusezi si pe cel de sofat.

| Emma30555 a răspuns:

De ce trebuie sa le spui, e treaba ta cum esti

| Nilsson a răspuns:

Nu cred că ești bisexuală, dacă ai 14 ani ești la o vârstă când identitatea ta este în formare iar atracțiile tale devin uneori confuze.
Trebuie să îți întărești stima de sine și să fii încrezătoare că vei deveni o femeie frumoasă și că o să îți găsești cândva un bărbat care să te iubească.

| MauvePisicat a răspuns (pentru Nilsson):

Bruh. Am placut 2 baieti la viata mea oricat de mica as fi. Dar acum sunt cu o fata '-w-

| Nilsson a răspuns (pentru MauvePisicat):

Deci știi cum e să îți placă un băiat, poți să rămâi prietena bună cu fetele dar să nu transformi prietenia într-o pasiune depravată.
Vedetele cam promovează acest lucru că și cum ar fi ceva normal dar e păcat, Dumnezeu a lăsat o anumită ordine pe lumea asta.

| MauvePisicat a răspuns (pentru Nilsson):

1. Sunt in relatie. Fata ma iubeste. Si eu o iubesc pe ea. Nu pot sa termin totul asa...
2.nu e pacat. Iubirea nu este un pacat, iubirea este un sentiment unic. Care se aplica in in cazul heterosexualilor, si eu uram bisexualii, gay, lesbi, dar. Uitema...
3.sti...cred ca ma orientez mai mult spre satanism decat spre crestinism...