| MayaDaya a întrebat:

Cum poți fi fericit dacă nu ai bani?

Răspuns Câştigător
| WalterWhite a răspuns:

Sa fim seriosi ca nu se poate, banii nu aduc fericirea dar cu ei ne cumparam obiectele care ne aduc fericirea si mai nou si iubirea depinde de cati banii si ce masina ai laughing

33 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Realizand ceva ce iti place.

| Maariiaa a răspuns:

Având lângă tine multe persoane care te iubesc și îți doresc tot binele.

| CristinaElena96 a răspuns:

Nu poti.Pe om lucrurile materiale, cat si cele sentimentale ii aduc zambetul pe chip.Lipsa lucrurilor materiale te intristeaza oarecum, dar ar trebui sa fii optimist si sa te gandesti ca sunt altii care o duc mai rau ca tine, in lumea asta.

| anss23 a răspuns:

Am auzit o data o zicala:"Nu exista om mai sarac decat cel care crede ca isi va gasi fericirea in bani.". Cred ca asta spune totul, este adevarat ca in ziua de azi familiile instarite au mai multe posibilitati, dar atata timp cat esti sanatoasa, ai o familie alaturi de tine si un acoperis deasupra capului te poti considera norocoasa.happy

| 0PopaPorno a răspuns:

Nu poti.

| Pricked a răspuns:

Visand la bani.

| cristiiiiiii a răspuns:

Banii nu aduc fericirea sunt multe alte lucruri in viata asta mai de pret ca banii.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Căți bani nu ai? Dacă faci o activitate productivă vei avea bani.

| TheStory a răspuns:

Pai nu prea se poate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu,te gandesti ca altii traiesc mai greu decat tine

| lolium a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa te simti bine doar pentru ca altii o duc mai rau ca tine e putin cam aiurea... e ..sadic straight face

| anonim_4396 a răspuns (pentru lolium):

Esti prost? eu i-am spus ca oricat de rau s-ar simti fara bani e bine ca are ce manca si unde sta pentru ca altii nu beneficiaza de asta

| MayaDaya explică (pentru anonim_4396):

A fi fericit, de fapt, inseamna in primul rand a fi asa cum iti doresti... iar ratiunea umana cere tot timpul altceva... ceva mai mult decat ai deja. Astfel, nu vom putea fi niciodata fericiti pe deplin, cred eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci ce iti place.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubeşte şi vei fi fericit happy

| τττ a răspuns:

Persoane dragi tie.Ori o ruda apropiata, ori un prieten.O simpla gluma, o imbratisare iti poate readuce zambetul pe buze.Nu banii aduc fericirea.

Răspuns utilizator avertizat
| stpu a răspuns:

Roberto Benigni, cand a luat Oscarul, a declarat "Vreau sa le multumesc parintilor mei.[...] Ei mi-au dat cel mai bun lucru din lume - saracia."

| InnocentLoovee a răspuns:

Hm, fericirea nu tine de bani. De multe ori persoane fara bani sunt mai fericite.

| Lykan a răspuns:

Daca ai prieteni

| altrix a răspuns:

Sunandu-ma pe mine laughing)

| allison20 a răspuns:

Banii nu aduc fericirea, prietenii si familia valoreaza mult mai mult decat un portofel plin de bani.

| EuSiDoarAtat123 a răspuns:

Nu trebuie sa ai bani ca a fi fericit. Poti avea prieteni, te poti distra cu ei.Banii nu aduc fericirea.Eu am o prietena in clasa cu bani multi si e mereu trista.Ar fi o poveste lunga sa iti zic de ce este trista.Dar am mai multe colege sarace care sunt mereu fericite.
Si eu am bani dar nu ei imi aduc fericirea, as innebuni doar cu banii, fara prieteni, distractii, familie...

La multi ani!

| Darcklight a răspuns:

Bani nu aduc fericirea dar o intretine!

| EmanuelaZ a răspuns:

Fiind recunoscatoare ca esti sanatoasa tu si ai tai...si uitandu-te cati sunt mai rau decat tine.Capul sus, banii uneori aduc mai multe probleme.

| Turok90 a răspuns:

Mințindu-te că banii nu aduc fericirea.
Lăsând gluma la o parte, Te poti gandi un pic la copii aceia handicapați care nu vor putea face nimic în viata. Si o să-ti dispară gândul că nu ai bani. O să-i multumești lui Dumnezeu în mintea ta că esti aptă să-ti clădești un viitor.

| charna a răspuns:

Sa te multumesti cu ce ai. e tot o fericire si asta

| Rares311 a răspuns:

Faci Banihappy. Esti cu mine intr-o relatiehappy

| Ronni a răspuns:

Doamne, cati oameni se plang ca nu au bani si trebuie sa isi impartaseasca marele ghinion al vietii cu toata lumea ca sa putem sa plangem cu ei. Greseala este interebarea in sine. Daca intrebi cum poti fi fericita fara bani, deja ti-ai pus scopul sa fii saraca dar sa gasesti o Cale sa te simti fericita (ceea ce este mai mult un mit). Niciodata nu o sa mai poti sa treci de bariera pe care ti-ai pus-o. O sa ajungi sa fii saraca si "fericita".
Intrebarea corecta este: CUM POT FACE BANI CA SA FIU FERICITA. In cazul acesta scopul tau este sa devii bogata, iar banii sa-ti aduca fericirea. Este in functie de perspectiva. Tu esti singurul arbitru si tu stabilesti regulile jocului : cum vrei tu sa joci si unde vrei sa te opresti? Depinde numai de tine!
Faptul ca poti sa fii sarac si foarte fericit in acelasi timp este o poveste frumoasa si doar atat (dupa parerea mea). Lumea se invarte in jurul banilor. Acum chiar si prietenia costa bani.
Oricum aceasta este doar parerea mea.

| norberttt a răspuns:

Asta da intrebare, poti fi foarte fericit nu neaparat sa ai bani, banii nu inseamna totul, daca ai o relatie ca lumea si sanatate e destul ca sa fii fericit happy

| Constantin1 a răspuns:

Cu putin efort mental

| SebastyanRata a răspuns:

Gandindu`te la o presoana iubita si imaginandu`ti ca altii o duc mult mai rau decat tine. Asa vei incerca sa ii fi recunoscatoare/recunoscator lu` Dumnezeu ca esti sanatoasa si ca ai persoane iubite la care sa te gandesti.