| anonim_4396 a întrebat:

Cum poate sa-ti fie dor de o persoana pe care nu ai vazut-o vreodata? Am o nevoie afectiva, incredibila. Nevoie ce a luat proportii uriase si am inceput sa discut cu anumite persoane in decursul ultimelor saptamani. Chestia e ca m-am atasat teribil de ele(toate sunt femei) Nu m-am atasat in vederea formarii unui cuplu, efectiv m-am atasat ca de un suflet drag, imi este foarte greu de explicat.
Ce-i cu mine? laughing)
Este prima data in viata cand mi se intampla asta, sa ma atasez in asa maniera de cateva femei pe care nici macar nu le cunosc. Am devenit foarte empatic cu orice misca in jurul meu.
In 25 de ani ai mei nu am avut vreodata nevoia asta de afectiune, iar acum sa caut atentie si afectiune din oricare parte?

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, e omenesc, e normal, așa funcționează uneori creierul în salturi.

| Evolution a răspuns:

Deja ti-ai raspuns singur la intrebare.
"In 25 de ani ai mei nu am avut vreodata nevoia asta de afectiune," Este absolut normal sa ai nevoie de afectiune, eu am 22 de ani si nu sunt departe de tine laughing.
Este normal sa te atasezi de persoane, fie ele femei sau barbati (nu ma refer la gay). Chiar si in era tehnologiei te poti atasa doar psihic prin scris comunicand online. Eu de cand eram mic faceam asa, prima data m-am casatorit in clasa a 5 a in metin2 laughing.
Acum serios vorbind, sunt foarte multe articole pe internet legate de tema aceasta, iti recomand sa te uiti pe ele.
Incearca sa faci ceea ce te face fericit si sa nu te atasezi chiar foarte mult pentru ca este posibil 90% sa aflii ca anumite persoane nu sunt ceea ce crezi tu ca sunt si vei fi dezamagit.
Nu prea inteleg care e problema ta, fii tu si atat.
Succes!

| sabin89 a răspuns:

Cine ştie...O fi ceva trecător

| kaTTsu a răspuns (pentru Evolution):

Problema e ca am nevoie din ce in ce mai tare de afectiune, vorbesc cu 4 tipe deodata si ma angrenez in fel si fel de discutii. Tot zic in capul meu ca nu vreau relatii? Dar daca fix asta caut? Am iesit dintr-o relatie de 4 ani si jumatate, au ramas multe cioburi in mine...

| Evolution a răspuns (pentru kaTTsu):

Pai iar iti dai singur raspuns la anumite intrebari.
Toti avem nevoie de dragoste si de afectiune, probabil asta cauti, doar cine vrea sa fie singur? happy
Unii vor asta dar e destul de greu sa traiesti singur si daca gasesti persoana potrivita nu inteleg de ce nu ai fi cu ea, ar fi mai usoara viata pentru amandoi. Ma rog asta e o alta discutie.
Pai ti am mai zis, fa ceea ce simti ca altfel vei regreta, nu te arunca din prima si incearca sa faci totul incet si sigur. Toate la timpul lor. Ma rog, nu neaparat incet, ci normal happy
Sa stii ca daca vorbesti cu 4-5-100 de tipe este egal cam cu 0, pentru ca niciuna nu ajunge acolo unde trebuie. Asta e valabil si la aventuri, mai mult amagire.
Incearca sa iesi cu fiecare, sa stabilesti ceea ce vrei, sa gasesti ceea ce cauti si poate vei reusi happy
Succes!

| Mosotti a răspuns:

Pai nevoia de afectiune a tot urcat pana ai inceput sa simti nevoia!
Cand urca foamea nu vrei repede mancare si ai manca orice vezi?
Asta o varianta.

Sau ai dezvoltat o depresie, ca atunci nevoia de afectiune urca artificial la unii, simti ca ai cumva asa ceva fie si putin? Deci tonus mai jos, chef de una si alta mai jos, ceva tristete, lipsa speranta, optimism, poate lipsa energie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru kaTTsu):

Cu cioburile. Ai dus la groapă mortul, lasă-l îngropat. 4femei de o dată e un srandard musulman modern, ești pe drumul cel bun. Solo se vive una vez. Caramba!
https://www.youtube.com/watch?v=LxrUkFQHYpg

| ania a răspuns:

Toți avem o incredibilp nevoie de afecțiune, unii o conștientizează uunii nu. Nevoia aceasta nu e împlinită decât atunci când percepem afecțiunea Creatorului pentru noi. Mai bine vorbește cu El/ Dacă exiști, dacă e adevărat că mă iubești așa cum eu simt că am nevoie să fiu iubit, dacă Tu ai pus această nevoie în mine, arată/te, convinge=mă, fă=mă să pecep dragostea Ta!

| DenisIonut01 a răspuns:

Simti nevoie de atentie, afectiune si modul pe care il ai e de a te atasa usor de o persoana prin modul in care iti vorbeste. Nu prea e sanatos, poti deveni dependent de acest lucru si cand pleaca persoana in cauza, te vei prabusi