| mister_9867 a întrebat:

Cum pot afla in ce perioada a anului pot naste fata sau baiat? Exista metode pe internet unde epoti afla cand poti naste fata si cand baiat?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sexul copilului nu este legat de luna anului. Singura chestie demonstrata este ca daca faci sex cu 1-2 zile inainte de ovulatie ai mai multe sanse sa faci fata fiindca spermatozoizii cu gene pentru fata rezista mai mult. Insa nimic nu e sigur.

4 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Daca are loc conceptia din primavara pana in septembrie, nasti fata, in rest sunt sanse sa faci baiat. Glumesc, nu exista nicio metoda prin care sa te asiguri ca faci fata sa baiat. Incearca sa ghicesti vazand cati baieti/fete sunt in familia ta si a partenerului, sa vezi ce predispozitie aveti; insa nu e o metoda sigura, mai degraba o banuiala in legatura cu sexul copilului.

| Ben. a răspuns:

Nu exista asa ceva.singurul mod sigur e sa mergi la un laborator din ala unde se fac bebelushii la comanda.

| jani a răspuns:

Eu ma chniui de aproape un an sa fac un copil si nu reusesc, ce conteaza daca e fata sau baiat, important este sa poti face copii si sa fie sanatosi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Secret