| anonim_4396 a întrebat:

Exista oare o modalitate de a face sex pentru a naste un baiat?

8 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Da, trebuie sa stai capra

| Mosotti a răspuns:

Exista, se zicea ca daca se face sex la un anumit interval de dupa sau inainte de ciclu, ar putea iesi baiat sau fata, dar nu mai stiu exact ce si cum.

| Emilian65 a răspuns:

Nu exista o asemenea metoda.

| Mosotti a răspuns (pentru Emilian65):

Auzisem ca exista o metoda sa faci sex nu stiu cand inainte sau dupa ciclu, dar nu mai stiu sigur ce si cum.

| Wr3nch a răspuns:

Nu. Orice metoda care sustine asta e vrajeala.

| Brizbriz a răspuns:

Sex nu, dar metode de a determina ce sex v-a avea viitorul copil sunt, si se abuzeaza de ele la greu prin India, unde deja au un procent semificativ de mai multi barbati decat femei, si nu se gasesc neveste, chiar unii au inceput sa vanda neveste

| Crackman a răspuns:

Il clonei si ai scapat

| mi25 a răspuns:

Cu probabilitate mai mare, in jur de 80%, da exista.
Sexul in ziua a 14-a - ziua ovulatiei - este cea mai probabila pentru sarcina cu fat de gen masculin.
Cum se explica?
Spermatozoidul care da sarcina de gen masculin traieste doar 24 de ore, fata de 3 zile cat traieste cel care da sarcina de gen feminin. In acelasi timp "baietelul" este mai ager si mai rapid in miscari decat "fetita" si ajunge mai repede la ovul sa-l fecundeze.
Ca o informatie de divertisment: dupa cele doua razboaie mondiale s-au nascut in majoritate baieti. Habotnicii religiosi imediat au spus ca a intervenit Dumnezeu ca sa echilibreze situatia dintre sexe. Oamenii de stiinta au explicat si acest fenomen. Ovularea se poate produce si inainte de ziua a 14-a daca dorinta de sex este foarte mare. Ori atunci cand se intorceau acasa "catanele" de pe frunt, dupa o abstinenta atat de lunga si a femeilor (pe atunci sexul nu prea era "la liber"), unii nici nu mai asteptau sa ajunga acasa de la gara (unele departe de satul de domiciliu). Iar de contraceptie nici nu se mai punea problema. In acest fel s-au nascut multi baieti care i-au inlocuit pe barbatii morti in razboi. Cine a studiat statistica demografica de dupa razboi, a observat ca pana in anii 70-80 erau mai multe persoane de gen masculin, decat de gen fminin. Apoi s-a modificat raportul.