| BobStone a întrebat:

Cum pot să-i anulez drepturile de mamă soției mele, în România?
să rămân doar eu cu Exercitarea răspunderii părintești

Noi locuim în Anglia de mai mult de 20 de ani,
Copiii s-au născut și au crescut aici în UK.

Soția mea are o boală mintală și este de mai mult de un an la pușcărie în Anglia.

Judecătorii din Anglia au refuzat să-i anuleze drepturile de mamă, pentru că ei nu fac așa ceva, decât în cazuri excepționale (3 cazuri din 1989 până acum).

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Se pare că nu spui tot, avand in vedere intrebarea asta mai veche. Mă abțin sa-ti dau un raspuns.
https://www.tpu.ro/......cestea-cu/

| Freya1 a răspuns:

Nu cred ca tu poți sa decizi dacă e bolnava psihic.
O persoana bolnava psihic este internata intr-un ospiciu nu la închisoare, pentru ca nu are discernământ.
Dacă nu a decazut-o din drepturi, probabil nu a făcut nimic rau fata de copil.

Trebuie sa o dai în judecata, sa îți iei avocat, sa ai martori ca a facut ceva rău copilului sau din contra ca nu a interesat-o niciodata de copil și etc...

| johnnny123 a răspuns:

Dacă are o boală mintală, atunci ar trebui să fie internată undeva, nu în închisoare. Cum a ajuns la închisoare?

Iar din moment ce judecătorii din Anglia (unde trăiți de 20 de ani și unde copiii s-au născut) refuză să o decadă din drepturi, cum crezi că i le-ai putea anula în România?

Ai mai pus o întrebare pe subiectul ăsta acum doi ani, iar detaliile și explicațiile pe care le-ai dat atunci erau cam cusute cu ață albă. Atunci voiai să-ți dai în judecată soția pentru insulte, și să aduci ca probe înregistrări făcute în secret în casă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ți-ai băgată soția la închisoare pentru niște certuri de familie absolut normale.

ești un mostru de "om" daca ai facut una ca asta să-ți bagi soția și mama copilului vostru la închisoarea pentru niște certuri de familie absolut normale jale rău de tot...