| Alisiaalisia2 a întrebat:

Cum pot sa ii conving pe parintii mei sa mergem in România pentru câteva săptămâni?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca parintii tai muncesc, evident ca nu pot pleca de la munca, doar pentru ca ai tu chef sa mergi in tara.
Vorbeste cu ei si vezi cand pot ei sa-si ia concediu si daca pot sa revina in tara.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate e o noutate pentru tine, dar oamenii care muncesc au nevoie de concediu sa plece cand vor de la locul de munca

| devilshelp a răspuns:

Daca lucreaza nu prea au cum sa isi ia concediu tocmai in perioada asta, ar pierde o suma de bani. Sfatuieste-i sa mergeti in august ca e cea mai libera luna. Incearca sa vorbesti cu ei si sa le spui cat de mult vrei (poate adaugi si o lacrima, dar nu te pui pe plans din ala crizat). Ajuta prin casa cat mai mult si sa fii cuminte. De curiozitate, in ce tara esti?

| Alisiaalisia2 explică (pentru devilshelp):

Irlanda

| devilshelp a răspuns (pentru Alisiaalisia2):

Nu stiu cum sta treaba acolo, intreaba-i cand ar fi o perioada in care ar putea sa isi ia concediu