| KanekiResponder69 a întrebat:

De mult imi doresc o pisicuta, dar parintii mei nu vor sa imi cumpere una, pe motiv ca stam in Austria, si mergem des in Romania si nu are cum sa stea, si spune ca nu va suporta drumul. Ma poate ajuta cineva cu o solutie sa ii conving sa imi ia una? Ador pisicile! Va rog!

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pisicile chiar sunt foarte stresate la drum. Nu iti recomand sa chinui una asa. Cauta o solutie sa stea pisica intr-un singur loc.
Cineva care sa aiba grija de ea cat timp esti tu plecat, ori o ruda din tara, ori un veterinar ceva din Austria, sau un prieten ceva.
Pisica mea are rau de masina si in 10km, desi am circulat cu ea de cand era pui. Vara, mai ales, nu o iau cu mine, devine foarte bleaga si miauna disperata.

| KanekiResponder69 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Multumesc mult, dar problema este ca suntem aici in Austria de putin timp si nu avem prieteni aici, sau rude.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru KanekiResponder69):

Veterinarii din Romania, care au cabinetul la ei acasa, cazeaza pisici, caini si alte animale mici. Stiu veterinari care vor 30-50 de lei pe zi, stiu care taxeaza cateva zeci de lei pe saptamana. Poate exista un serviciu similar si in zona ta, intereseaza-te de preturi.