| MaryaPumzzz a întrebat:

Hei, TPU.Eu nu am fost niciodata nicaieri...Nu am fost la munte, nu am fost la mare, nu am fost la o statiune..nicaieri.Ma plictisesc ENORM acasa. Peste cateva luni o sa fie vara, deci o noua sansa de a-mi convinge parintii sa mergem la mare, dar dupa cum stiu o sa refuze din nou...Simt ca nu mai rezist si imi vine sa explodez cand vad ca, colegii mei au fost la munte sau la mare nu stiu cate saptamani, iar eu imi petrec toate vacantele la bunici. Si acum intrebarea cea nemuritoare: Cum imi conving parintii sa mergem anul asta la mare? Multumesc

Răspuns Câştigător
| afrodita3333 a răspuns:

Pai si eu sunt tot cam in aceiasi situatie sau, am fost mai bine zis.La mine era problema ca nu erau niciodata liberi pe timpul verii si ei sunt genul care prefera sa stranga banii daca au sansa. Poti sa le explici cat de mult vrei sa mergeti si voi intr-o vacanta oriunde in afara de bunici altceva nu ai ce sa faci... poate e vorba de eltceva...te-ai gandit ca poate nu au bani sa faca asta? Daca nu e vb de bani zile sa te lase in vreo tabara ceva.

1 răspuns:
| Anonimaa77 a răspuns:

Da si eu sunt la felsad Toate vacanta stau acasa pentru ca parintii mei nu ma duc nicaieri.Pate daca vei fi cuminte, vei invata si faci tot ce iti spun te vor rasplati cu o calatorie.