| unomdeosebit a întrebat:

Cum sa conving iubita sa ma primeasca inapoi? Ziceti niste tactici

16 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Dragostea cu drag se face, nu cu forța! Odată ce ți s-au dat papucii, nu te mai întorci înapoi.
Ori ești bărbat, ori un papă lapte!

| sierra1 a răspuns:

E liberă?

| Fatamuntilor a răspuns:

Depinde si ce ai facut!
Cand ranesti o femeie e greu sa fie ca la inceput!
daca ai inselat-o /te-a prins cu alta fata.
daca ai jignit/lovit
poate nu ai fost destul de atent cu ea.
Dialogul /cumunicarea e calea cea mai buna cale.

| unomdeosebit explică (pentru Fatamuntilor):

Nu am facut nimic ea zice ca de ce nu muncesc si nu spal vase mare tragedie ca nu muncesc

| Fatamuntilor a răspuns (pentru unomdeosebit):

,,mare tragedie ca nu muncesc''esti major?
Si din ce te intreti? nu doar ca fete ii place sa primeasca din cand in cand o floare!
in general fetele fug de trantori.Fosta munceste?

| unomdeosebit explică (pentru Fatamuntilor):

Am 33 si ea 29. Acum 3 ani nu ma considera trantor cand am demisionat si am zis ca nu mai vreau sa muncesc a zis bine o sa vedem noi. Ea munceste si sa isi ia casa si nu poate cu mine eu nu vreau casa imi e bine in chirie de ce sa muncesc daca ea a zis bine? cred ca ma inseala

| Fatamuntilor a răspuns (pentru unomdeosebit):

Si nu ti se pare umilitor sa fii intretinut de o femeie?
Sa inteleg ca nici treburile casnice nu le faci!
mi se pare normal ca cineva sa munceasca pentru casa.
Daca vrei a repari ceva stai de vorba cu fata, promite ca te vei ocupa de treburile casei, de la cumparaturi la curatenie. Dureaza destul de mult asta.
Mai bine iti cauti de munca (cel putin 8 ore), iar treburile le faceti impreuna!
Iar daca crezi ca te inseala o lasati balta!

| unomdeosebit explică (pentru Fatamuntilor):

Daca a fost de acord de ce sa fie umilitor nu suntem obligati sa facem nimic in viata asta

| Zuzu1991 a răspuns (pentru unomdeosebit):

Deci, hai sa recapitulam, ea munceste si te intretine, iar tu nici macar vase nu speli
si
"Am 33 si ea 29. Acum 3 ani nu ma considera trantor cand am demisionat si am zis ca nu mai vreau sa muncesc a zis bine o sa vedem noi"

tocmai ti-ai raspuns singur, zi-mi si mie ce femeie vrea sa aiba o viata langa un TRANTOR CA TINE?!?

vrei o solutie, PUNE OSUL LA TREABA, si arata-i ca o iubesti si ca te motiveaza sa muncesti

| unomdeosebit explică (pentru Zuzu1991):

De ce nu ar vrea nu ii fac niciun rau ea are un loc de munca bine platit

| Zuzu1991 a răspuns (pentru unomdeosebit):

Daca asta e tot ce ai inteles din raspunusul meu, atunci imi racesc gura de pomana, vrei sa fii trantor si cam atat

| unomdeosebit explică (pentru Zuzu1991):

Vrei sa zici ca tu daca ai avea ocazia nu ai sta pe banii cuiva:? MInti

| Zuzu1991 a răspuns (pentru unomdeosebit):

Ohohoho, si'nca cum, dar as avea minim de bun simt sa spal vasele, sa ii fac favoruri sexuale orale, si sa am grija sa vorbesc frumos si sa ii arat ca tin la ea, adica trantor da, dar nu si ultimul nesimtit

| unomdeosebit explică (pentru Zuzu1991):

Aici ai dreptate imi pare rau ca am lasat mereu tot greul pe ea mi-am dorit si caine pe care tot ea a ajuns sa il ingrijeasca dupa 10 ore de munca in fiecare zi si altele dar nu am motivatie crezi ca pot lua pensie de boala?

| unomdeosebit explică:

Inca o intrebare am de ce sunt oamenii asa rai si te judeca ca nu muncesti esti obligat sa muncesti in viata asta? Eu cred ca nu esti obligat sa faci nimic din ce nu vrei in viata asta

| Amali23a a răspuns:

Uit-o