| Sportacus123 a întrebat:

Cum să devii un om fără emoții, să nu-ți mai pese ce zic alții?

13 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Îți faci lobotomie sau urmezi o cură de electroșocuri.

| Hyperion7 a răspuns:

Adică vrei sa devii sociopat?!

| DeMicUnCălător a răspuns:

Nu știu să-ți dau un răspuns care să te ajute, însă iti pot spune felul în care procedez când sunt în situația ta.
Oamenii necunoscuți sau cei care și-au pierdut respectul în fața mea, Nu imi pasă si nu simt ABSOLUT nimic din ce spun sau gândesc despre mine. Pe de cealaltă parte, Îmi pasă părerea celor pe care ii respect, chiar dacă unii din ei sunt oameni simpli, săraci copii necopți sau oameni ai străzilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți faci părul gri.

| Mindfulness a răspuns (pentru anonim_4396):

Inteligenta ta nu prea e punctul tau fortehee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te faci șef undeva sau lucrezi cu oamenii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

După maxim 3 luni deja ești în mintea ta ca și Dumnezeu în fața altora.

| Miruna333 a răspuns:

Sa devii fara emotii nu poti. Nu ai mai fi om, dar poti lucra sa nu te afecteze atat de tare ce spun ce spun altii

| LisaJulie a răspuns:

Oricum nu prea cred ca iti pasa cand vad ce postezi!

| Mindfulness a răspuns:

Marijuana sau Xanax rezolva parțial aceasta enigma, eu nu recomand nici una. Nu prea ai cum, decât dacă ești psihopat, de aia psihopatii sunt deștepți, ei nu sunt așa de deștepți ei de fapt se descurca in viață că nu au emoții, asta e succesul lor.

| sistar19 a răspuns (pentru Mindfulness):

Eu nu prea am emoții, asta înseamnă că sunt psihopat?

| Mindfulness a răspuns (pentru sistar19):

"nu prea" înseamnă că ești sănătos la cap ( cred ) când nu ai deloc atunci e problema, dar sunt că sa vezi și psihopați cu emoții, ei sunt cei mai periculoși că acționează impulsiv.

| vatadezahar24 a răspuns (pentru sistar19):

Poate nu ești acum dar vei fi pe viitor laughing) nu e normal să nu ai emoții deloc

| Mindfulness a răspuns:

Lasa legalele domnișoara, mai ieși și tu din casă să îți dai un reset factory la creier că nu e conectat în momentul când tastezi happy

| RedMarr a răspuns:

E o iluzie. N-ai sa scapi Niciodata de ele. Cel mai bine ar fi sa le asculti/intelegi ce iti spun. Daca ceilalti n-au nimic Constructiv de spus, Ignora-i. "Emotiile Neexprimate nu mor Niciodata. Sunt ingropate de vii si vor reaparea la un moment dat in forme mult mai urate." - spunea Sigmund Freud. Valabil pentru Toti.

| IlincaForever a răspuns:

Atunci cand te rogi Domnului, ajungi la o pace interioara si nu mai ai emotii omenesti, nici nu iti mai pasa de ce spun altii. Roaga-te Domnului Cel Bun si totul va fi bine!

| adam7 a răspuns:

E simplu, priveste la barbatul din oglinda, invata din greseli si asuma-le, nu mai asculta ce spune lumea daca sunt rautati si nu lucruri utile.