| mihaipipimov a întrebat:

Cum sa fac ca persoana iubita sa nu ma insele niciodata?

16 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Singura solutie e sa o inchizi intr-o colivie, dar poti?

| William a răspuns:

Te desparti de ea.

| darrio2007 a răspuns:

Nu prea ai ce face.Trebuie sa aveti incredere unul in altul.Sa va cunoasteti foarte bine reciproc.

| IloveME a răspuns:

Sa-i demonstrezi ca cel mai bine ii este langa tine!
Iubeste-l si demonstreaza mereu asta!

| Kaℓi a răspuns:

Daca intrebi asa ceva inseamna ca esti un tip extrem de gelos. Se spune ca de ce ti-e teama nu scapi... so, nu-ti fixa asta ca prioritate in relatia ta. Bucura-te de iubire si "fa" astfel incat sa nu-si doreasca persoana iubita sa te insele.

| Dariusuu a răspuns:

Iubeste-o sincer, iar daca vreodata te va insela, multumeste-i ca ti-a aratat ce fel de persoana e.

Nu ai nevoie de ea, dar daca te iubeste neconditionat, merita toata atentia din lume.

Numai bine iti doresc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice ai face, dacă i se pune pata, tot te înșeală...

| feraryyy78 a răspuns:

Nu ai cum, pentru ca daca vrea sa te insele tot o va faceo fara ca tu sa stii asta, nu poti intra in mintea lui sa-l controlezi.

| supradozadenebunie5 a răspuns:

Sa ii oferi ceea ce vrea ma refer pe plan sentimental, sa o surprinzi mereu cu cate ceva nou sa nu o lasi sa se mai poata gandi la altcineva in afara de tine(ai grija sa nu o sufoci)

| carhartt a răspuns:

Nu cred o sa se intample asta vreodata. laughing Doar sa fie painea lui Dumnezeu respectiva persoana.

| PassingBY a răspuns:

Dacă eşti la râdul tău sincer cu ea şi vă iubiţi, nu văd de ce te-ar înşela. Numai că oamenii sunt diferişi, ir dragoste cu forţa nu se poate. Dacă va simţi că nu mai e fericită lângă tine, va căuta fericirea în altă parte.

| agathapurple a răspuns:

Daca iubirea este reciproca, comunicati, va respectati si va pasa de sentimentele celuilalt nu o sa te insele. In rest nu ai ce face, decat sa speri ca nu se va intampla si sa faci tot ce tine de tine pentru ca relatia sa decurga asa cum trebuie.

| MeGustaTeGusta a răspuns:

Pune-o in lanturi, nu va mai scapa! P.S. si eu am problema asta de mult timp

| crissu2314 a răspuns:

Sa fi sincer cu ea si sa nu faci nici tu asa ceva dupa principiul "ce tie nu iti place altuia nu ii face"si esential ca o relate sa functioneze cum trebuie este comunicare. baftawinking

| besito321 a răspuns:

Sa-l uimesti de fiecare data mai mult.

| AdultulMajor a răspuns:

Man te-as sfatui sa o tratezi ca pe cea mai iubita fiinta sa ii dai atentie sa o rasfati cu cuvinte si gesturi de dragoste si sa ii arati ca o iubesti untr-un fel cum numai tu stii! funda?