| georgeta25 a întrebat:

Cum sa fac sa il sperii pe sotul meu ca ma pierdut(am murit) ca sa il fac sa isi schimbe comportamentul? Pentru ca se poarta foarte urat cu mine si numai asa cred ca o sa-l schimb pentru ca nu as vrea sa-l pierd avem un copil impreuna.

12 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Nu cred ca este o solutie. Si in multe cazuri, chiar daca reusesti sa-l faci sa se schimbe, vei vedea ca va fi ceva numai temporar. Ciudat, pana nu te-ai maritat cu el, nu ai vazut nimic rau la el? Dragostea orbeste, stiu... thinking

| mgtow a răspuns:

Poate se va enerva mai mult daca il provoci la asa ceva.

April
| April a răspuns:

Ba vrei sa-l parasesti pentru ca nu-ti starneste decat mila, ba vrei sa-l sperii pentru a-l face sa-si schimbe comportamentul, fiindca nu vrei sa-l pierzi.Sa intelegem ca este vorba despre aceeasi persoana? Intrebarile tale, postate una dupa alta nu fac decat sa incurce lumea nedumerita. Fii mai clara si raspunsurile vor fi si ele mai in cunostinta de cauza si mai utile pentru tine.Numai bine.

| snowflake a răspuns:

Draga mea sad trist ce povestesti.
cum sa il sperii ca ai murit? ah! ca a murit dragostea pentru el, e una.
paraseste-lwinking, mergi la parinti cateva zile, sau la o prietena, cu tot cu copil. daca intr-adevar se sperie ca te-a pierdut, va incerca tot posibilul sa te aduca inapoi. eu cred ca atunci isi va pune intrebari, daca nu. explica-i tu cauzele happy

| just for me a răspuns:

Vb lu iceman, poate il enervezi mai rau. poarta o discutie in particular cu el

| miky_4769 a răspuns:

Chopo-Finaluri1 si Finaluri2... Poate patiti la fel, nu incercawinking

| Deeaa a răspuns:

Eu as zice toti sa porti o discutie calma si linistita. Daca doresti sa il sperii, fa-ti bagajul si fate ca pleci. Daca nu tine asa du-te la o prietena, stai cateva zile si lui o sa faca dor de tine, o sa te sune si o sa-i zici daca viata e mai placuta singur sau impreuna cu mine( adica cu tine dar stii la ce ma refeream) Sper sa te ajute raspunsul meu. Fundiita?

| mycutzacryss a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa faci asa ceva, cred ca mai bine ar fi sa vorbesty cu el si sa ii spui tot ce ai pe suflet.eu asa zic.incerca si vezi daca merge asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca doar o discutie foarte serioasa, l-ar putea face sa reactioneze, dar daca totusi nu observi o imbunatatire a comportamentului ar fi mai bine sa iei atitudine, decat sa suferi tu si cel mic. Nu e corect, preferi sa stati in tensiune? Parerea mea, nu e cea mai buna alternativa dar oricum tu esti in masura sa iei cea mai buna decizie, astfel incat sa iti fie si tie bine dar si copilului. Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poarta foarte urat cu tine? Si nu vrei sa-l pierzi? De ce? Pentru ca il iubesti sau pentru ca aveti un copil impreuna? El te iubeste daca se poarta atat de urat cu tine? Sau asa se arata mai nou dragostea? Daca faci asta, exista doua posibilitati. Chiar sa se schimbe si sa vada ce ar pierde sau sa fie si mai rau. E aiurea. Incearca sa vorbesti deschis cu el si sa-i spui tot ce crezi, ca tie nu-ti face bine comportamentul lui.

| nonameanca a răspuns:

Fa-te ca vrei sa pleci si daca nu te opreste du-te pana la o prietena rolling on the floor

| alissiasweet a răspuns:

Sunt in aceiasi sitatie si...credeti-ma ca nu se poate nimic cu vorba buna.ca daca incerci sa vb cu el si ii spui ca nu iti place comportamentul lui, zice ca tu esti de vina pentru toate certurile, si ca tu esti nebuna si...mai multe.chiar nu merita