| DeanW a întrebat:

Cum sa fac sa imi uit fosta prietena? De fapt sa nu ma mai gandesc la ea in fiecare zi? Simt nevoia sa vorbesc cu cineva. Daca vreti puteti sa imi lasati idurile voastre aici sau printr-un mesaj.

5 răspunsuri:
| PatyKan a răspuns:

E greu sa uiti persoana pe care ai iubit-o sau pe care o iubesti. Totusi viata merge mai departe si fara ea. Incearca sa te distrezi, sa iesi cu prietenii, sa faci ceea ce iti place... Incepe de la zero, evita lucrurile care iti aduc aminte de ea [ vreo melodie...] si lasa timpul sa treaca! Doar timpul le rezolva pe toate! happy

| niknip a răspuns:

E greu dar mai bine suferi o perioada decat o viata...tu iti controlezi gandurile si nu e bine sa te mai gandesti la ce a fost.Relaxeaza-te,asculta muzica, vb cu prietenii, practica un sport, iesi la o plimbare..mergi intr-o excursie...Ai grija de tine!

| mada1820 a răspuns:

Am trecut si eu prin aceiasi situatie timpul te va ajuta sa o uiti si sa nu te mai gandesti la ea.

| missdevil a răspuns:

Ai putea sa iti incarci timpul cu diverse activitati care sa iti distraga atentia. Inconjoara-te de prieteni, petrece-ti timpul alaturi de ei. Evita sa stai singur. Atunci de obicei Te apuca regretele.

STIU CUM ESTE... de fapt nu stiu dar poate o sa trec si eu prin asta laughing in fine ..gandestete la ceva frumos care pe tine te iveseleste si nu iti baga in seama gandul cu iubita ta gandeste-te ca l-ai scos direct din mintea ta si ca nu mai este este greu sa uiti perosana iubita o sa iti treaca sau mai bine doar da ca vrei tu de ce nu te impaci cu ea smug :-> eu cred ca ar trebui sa incerci.PLZ funda.