| AlExAnDrA_6055 a întrebat:

Cum sa fac sa ma distrez cand aproape toti prieteni mei sunt plecati?

Răspuns Câştigător
| gigiro a răspuns:

Distractia e una iar petrecerea timpului e alta. Daca vrei sa te distrezi tot timpul, chiar si cand prietenii sunt plecati, e mai greu, trebuie sa vezi doar ce anume te distreaza. Daca vrei sa-ti petreci placut timpul cand prietenii tai sunt plecati, sunt foarte multe posibilitati.Insa unele costa, altele nu. Depinde unde te incadrezi.Pentru o domnisoara ca tine, cel mai indicat este sa caute sa imbine utilul cu placutul.De aceea e bine sa ai un hobby, adica o pasiune. Pasiunile pot fi atat de variate incat nici nu mai merita sa le insirui, de la tricotat...pana la gatit, trecand prin sport, muzica, pictat, etc. Am avut odata curiozitatea de a numara cate pasiuni din domeniul lucrului manual sunt. M-am oprit la 45 si cred ca eram pe la jumatate. Dupa parerea mea, cred ca cel mai frumos lucru (si modern) este sa inveti sa-si confectionezi
singura bijuteriile. Poti incepe cu cele din papier mache, care nu te costa decat eventual pretul unui tub de aracet sau lipici.Informeaza-te pe net.

5 răspunsuri:
| Buttercup30 a răspuns:

Sau mai poti sa iti faci altii noi. cel mai bine e sa te imprietenesti cu cineva poular, si acesta te va introduce in cercul lui de prieteni.sau daca nu vrei sa ii inlocuiesti pe prietenii tai sau sa ii ti provizorii pe cei noi, stai cu familia, de la bunici la prarinti, frati...

| BOGDAN a răspuns:

Pleaca si tu

| unknown a răspuns:

Gasesteti un hobbyhee hee
Asculta muzica, uitate la vreun film poti sa te joci, sa te uiti prin reviste, sa iesi si sa vezi ce mai e nou pe la magazine
Sunt o gramada de lucruri pe care le poti face singura!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu am doar 2 prietene si ele au plecat de unde stau asaca, m-am apucat de citit multe carti si mai ales de desenat si cantat. Faceti-o si voi este chiar placut.

| florinflorin14 a răspuns:

Vb pe mess joci jocuri si stai pe TPU