| catthshshshs a întrebat:

Cum sa fac sa nu mai fiu atat de nervoasa? Ma enervez foarte repede din orice...sad

Răspuns Câştigător
| Dara a răspuns:

Nu da importanta la toate nimicurile, trateaza ce se intampla cu mai multa indiferenta si in felul acesta poti trece mai usor peste starile de nervi. Evita situatiile care iti provoaca furia iar daca ai ceva de rezolvat amana pana te mai calmezi si bea un ceai de tei. In unele situatii chiar ajuta. Succes.

42 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Renunta la cafea si apoi uita-te in oglinda si trage-ti palme. Spui la fiecare palma, mai bine-mi trag eu palme, decit sa enervez pe cineva si sa mi le traga el laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai inceput viata sexuala?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Schimbati sangele. dar repede. e periculos.ai prieten? daca nu te ajut cu placere.

| RappK a răspuns:

Si eu am problema astastraight face

Stefan
| Stefan a răspuns:

Cred ca cel mai bine e sa consulti medicul de familie, pentru a vedea din ce cauza se intampla acest fenomen.

| juniper a răspuns:

Pune muzica relaxanta care te linisteste, gandeste-te la lucrurile frumoase (Ex. la mare etc.) si nu ii mai baga in seama pe cei care te enerveaza, ei vor doar sa te provoace.

| maya23_6465 a răspuns:

Si eu sunt o fire foarte nervoasa, dar reusesc sa ma controlez e vorba de autocontrol, in momentul in care te enervezi incearca sa faci ceva ce iti place tie, uite-te la un film, stai de vorba cu cea mai buna prietena a ta, a vorbi despre lucrul care te-a enervat e cel mai bun mod de ati reduce starea de nervozitate, asculta muzica sau o plimbare in parc, ceva care sa te relaxeze :*happy

| ramona_2665 a răspuns:

Incearca sa iei vitamina B! Mai exact B complex+vitamina C de la Walmark, si eu eram in aceeasi situatia ca tinewinking iar dupa ce am luat vitaminele mi-am revenit! Mult succes!

| Cryssy a răspuns:

Stai calma draga mea. Nu rezolvi nimic daca te enervezi.

| papatukjatlekjulk a răspuns:

Cred ca singurul raspuns este: AUTOCONTROL.

| Letytzy@ a răspuns:

Off aceeasi problema o am si eu nu stiu din ce cauzacryingcrying

| liliana83 a răspuns:

Ai inceput viata sexuala? iei cumva anticonceptionale? asta ar fi un motiv! nu stiu sigur daca e de vina cafeaua dar daca ar fi asa ar fi cam toate persoanele la fel de nervoase ca tine. si eu ma enervez foarte repede dar stiu care e motivul, iau anticonceptionale si nu am deloc rabdare. cateodata ma abtin si imi face bine dupa.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Bea lapte si papa cioco, gandeste pozitiv! Ai cumva probleme cu "eficienta" partenerului?!

| fabiola a răspuns:

Se spune ca Demostene, care a fost un mare om politic si orator atenian ar fi fost balbait.Stiind asta, in fiecare dimineata se plimba pe malul marii si incerca sa vb cu pietricele in gura.Deci lupta cu tine insuti, numara in gand pana la 5 inainte de a raspunde(iti da posibilitatea sa te gandesti la ce bun sa fiu asa?)

| stephie21 a răspuns:

Cand te enervezi si simti ca vei exploda, dar nu vrei, tine-ti respiratia si numara in gand pana la 10 ( repeta daca e nevoie)....la mine functioneaza!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai prost cu nervii... fa o vizita la psihiatru si iti va da el niste medicamnte si alea alea happy

| maryana5 a răspuns:

Numara pana la 10 incet respirand adaaanc...
1... 2... 3... 4... etcwinking
succeswinking
xoxo, mary peace sign

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mmm...cand esti nervoasa.gandeste-te la ceva care te-a amuzat ff mult.sau ceva care te-a facut sa te simti bine... daca razi. o sa iti treaca starea de nervozitate...si ...incearca.cand te calmezi.sa analizezi situatia...

| kathessa a răspuns:

Incearca cu magneB6, ajuta sa stii. Dar, si mai bine, vezi ce te nemultumeste si elimina cauzele.
Succes.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Idem
nu iti pot da sfaturi
da' daca gas o solutie anuntamalaughing
pana atunci bucurate de viatabig grin:*:*:*:
succes:X

Răspuns utilizator avertizat
| Danutz_8401 a răspuns:

Nu mai da importanta la toate lucrurile. iar cand se intampla ceva rau zi si tu " O sa fie bine " sigur va merge.SUCCES

| viatadecacatt a răspuns:

Stiu cum e, am o colega de clasa care cand se enerveaza ar fi in stare sa sparga toate geamurile din clasa si se descarca pe oricine.Incearca sa glumesti cu prietenele/prietenii si sa te gandesti la ceva frumos nu stiulaughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anticonceptionalele te fac sa te enervezi din orice? Eu stiam ca te ajuta sa te calmezi...Si eu iau anticonceptionale si ma enervez din orice, dar nu cred ca astea doua lucruri au legatura intre ele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca inteleg exact ce vrei sa spui, dar ceilalti nu (in majoritate); nu ne enervam ca ne barfeste lumea etc; sunt lucruri mici care te enerveaza si incepi sa tipi: ca prietenul a lasat usa la dulap deschisa de exemplu (eu tocmai astazi m-am crizat din acest lucru) si oricat ai vrea sa te controlezi este practic imposibil; trebuie sa fie o afectine ceva, altfel nu se explica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai pot sa fiu nervoasa nu suport sa o supar pe mama mea o iubesc acum plang

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Minim 30 minute de plimbare in aer liber sau alergare(elimina sedentarismul), incearca sa nu te mai stresezi din orice, cauta pe net tehnici de relaxare, complex de vitamine b sau magne b6(ideal ar fi sa le administrezi cate 15 zile pe luna in toate lunile cu,, R")si sa excluzi cafeaua, tutunul, alcoolul si ciocolata din meniu dar sa consumi ceaiuri(de tei, antistres)si lapte cald(asta seara pentru un somn linistit, incearca sa fi mai sociabila si cauta sa faci cat mai mult ce iti place(ia o foaie si un creion si scrie ce iti place si ce nu iti place si practica ceea ce ai scris la lucrurile care iti fac placere) si cel mai important e sa ai incredere in tine, si daca dupa cateva luni nu functioneaza ceea ce te-am invatat eu(desi nu cred ca nu o sa aiba efect) poti sa mergi la un psiholog dar nu-ti recomand sa ajungi la psihiatru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te gandesti ca nu esti inplicata in problema.