| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutor.Cum fac sa nu mai fiu asa nervoasa? Ma enervez prea repede,am o sora mai mica si incerca si ea saraca sa ma ia in brate, sa ma pupe iar eu tip pe ea.Si nu nu mai pe ea, in general ma enervez prea repede pe oricie.Cum fac sa nu mai fiu asa?

16 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fii blanda? trebuie sa iti fii tie cel mai dur cenzor. si apoi va fi simplu sa traiesti pentru ea, sa vezi detaliile ei si nu ale tale.

| marinaa9 a răspuns:

Eu am mers la psiholog pentru nu ma controlez cand sunt nervoasa. Poti incerca si o vizita la psiholog

| Roccsy a răspuns (pentru marinaa9):

Ehhh n-am probleme asa mari dar totusi sunt cam nervoasa

| Juiceee a răspuns:

" Incearca si ea saraca sa ma ia in brate, sa ma pupe." In primul rand, e sora-ta, nu-i saraca din motiv ca tine la tine. Parerea mea, esti o pitipoanca cu pareri prea bune despre tine, cu prietene de rahat ca tine, la care pariu nu tipi si egoista. Daca nici cu sora ta nu poti sa te comporti frumos, atunci deschide geamul si incearca sa zbori, oricum esti cioara.

| Roccsy a răspuns (pentru Juiceee):

Ma frate eu am pus o intrebare ca sa incerc sa ma schimb.Ok recunosc ca m-am exprimat gresit, nu e saraca e sora mea si o iubesc mult dar ea ma pupa excesiv si eu ma enervez si tip la ea.Nu ma cunosti sa stii daca sunt piti si ca am pareri prea bune despre mine si nici nu stii cum arat ca sa stii daca sunt cioatra sau nu

| Juiceee a răspuns (pentru Roccsy):

Nu te-am facut ciora din pricina culorii, ci din cauza comportamentului tau.

Da vina pe "exprimare gresita".

Ai vrut raspuns, eu ti-am dat. Ai nevoie de parerea necunoscutilor ca sa te schimbi in comporamentul cu sora ta mai mica, si te astepti pe langa asta la pareri bune si sfaturi prietenoase?

| Roccsy a răspuns (pentru Juiceee):

Imi pare rau am crezut ca o sa gasesc niste sfaturi prietenoase dar inca o data vad ca Romania e o tara de tot rahatu si te mai miri de ce toti sunt asa rai.Nu vreau sa-mi schimb comportamentu doar pentru sora mea, asa sunt mereu si cu prietenele mele. Puteai sa vorbesti frumos nu era nevoie de un asa raspuns rautacios

| Juiceee a răspuns (pentru Roccsy):

Romania e o tara de tot rahatul ca tu ne spui ca tipi la sora ta mai mica, atunci cand ea te pupa. Esti cu capul.

Repet, arunca-te pe geam, fetito.

| Roccsy a răspuns (pentru Juiceee):

Tu faci tara sa fie de tot rahatu si persoanele ca tine o fac asa.Si nu tip nu mai la ea, tip la toata lumea si ma enervez prea repede.Am dat-o exemplu pe soa mea dar am dat un exemplu gresit, o iubesc, o iua in brate si ma joc cu ea dar daca ma anerveza putin tip la ea si nu mai vreau asta

| Juiceee a răspuns (pentru Roccsy):

Si eu fac tara de rahat ca iti spun ca esti cu capu. Tu gandesti?

Nu imi pasa daca acum spui ca nu e asa. Eu am dat raspuns pentru intrebarea ta, daca acum vii cu scuze gen ca te-ai exprimat aiurea si nu e asa, repet, tot esti cu capul. Daca nu esti in stare sa formulezi macar o intrebare, si sa iti expui problema asa cum e, ca persoanele care iti raspund sa iti dea un raspuns normal si "prietenos", cum astepti tu, nu te astepta la unul. Intai scrie corect ce ai de spus, si dupa comenteaza de raspunsul meu.

Si inca ceva. Parerea unei persoane iti face tara natala de ****? Dinainte sa spun eu ceva, erai pornita ca Romania-i de rahat. Imi venea acum sa spun ceva, dar ma abtin de dragul TPU-lui.

Fugi la sora ta, compoarta-te frumos cu ea, invata ca atunci cand ai nervi, sa te abtii si-o sa-ti fie bine, macar legat de problema asta. Pe de alta parte, aceeasi buruiana ramai.
Pace.

| Roccsy a răspuns (pentru Juiceee):

Aha.tu ramani cu parerea ta, eu cu a mea.Nu-mi pasa de ce crezi tu.Am pus o intrebare tampita sia cum regret si inca am parerea ca Romania e o tara de rahat.Ma deranjat mult faptul ca m-ai jignit doar din cauza unei intrebari tampite, crede-ma ca daca m-ai cunoaste cu adevarat n-ai mai avea parerea asta despre mine

| RamonaRebecca a răspuns (pentru Juiceee):

Ma frate... Ea a pus o intrebare, da? Nu trebuie sa te iei asa de ea! Si nu e o pitipoanca, ci o fata care vrea niste sfaturi, clar? Eu nu vad ceva neinregula in intrebarea ei. Daca tu esti analfabeta, ce sa iti faca? Acum hai fa pasi si numai comenta aiurea ca o pitipoanca, cum zici tu... tongue. Te scuip, pa.pa!

| Juiceee a răspuns (pentru RamonaRebecca):

Sugi pl.

| Fatarap a răspuns:

Oferia-i atentie. Eu am un frate mai mare si daca incerc sa vorbesc cu el ma ignora si ma simt prost... Pretuieste-o! Si eu ma enervez repede si incerc sa ma calmez ascultand muzica lenta happy

| terapie a răspuns:

Nimeni nu poate să te ajute deci TU trebuie să găsești o modalitate de a te calma.
ROAGA-TE la Dumnezeu și mergi înainte indiferent de ceea ce se întâmplă.
Caută Calea.
Tu alegi ce este bine și ce nu dar să nu te miri de ce ți se vor întâmpla anumite faze.
Ceea ce Alegi o sa fie un Rezultat de care uneori nu o sa fi mandra.

http://siluanathonitul.wordpress.com/rugaciuni/