| Anonymus3000 a întrebat:

Cand are multe pe cap Mama mea se enerveaza si incepe sa vorbesca urat si sa fie nervoasa si uneori casuna pe mine fara motiv si eu normal ca incep si eu sa ma enervez( ma enervez foarte repede) si asa ne certam si ne certam grav adica nu mai vorbim cu zilele. Ce ar trebui sa facem? Cum sa fac sa devin mai calm si i-a sa nu se mai i-a de mine?

4 răspunsuri:
| ramona1989 a răspuns:

Asta da intrebare cum sa devii mai calm, in primul rand e parintele tau si nu prea ar trebui sa te certi cu ea, ar fi bine sa mai asculti si parerile ei.Iar in legatura cu calmul totul tine de tine. Lasa orgoliul deoparte

| AlEx0 a răspuns:

Pai cad este nervoasa evita sa te intalnesti cu ea du-te pe afara si las-o in pace...

| DianaMaria17 a răspuns:

Eu te inteleg perfect pentru ca si eu trec prin asta cu tata. Incearca un psiholog. In cazul meu e prea tarziu dar tu mai ai sanse! Numai bine! :*

| CastigatoareaMiry a răspuns:

Poate incerci sa o ajuti cu treburile. Sa ii faci o surpriza. Sa o inviti undeva sa discutati. Nu e bine sa o eviti pentru ca ea poate va crede ca o urasti. In plus nu se rezolva problemele cu evitare si renuntare. Ai inteles AlEx0? NU E FRUMOS SA O EVITI PE FEMEIA CARE TI-A DAT VIATA.
Sper sa te intelegi mai bine cu mama ta. Succes!