| ana_7801 a întrebat:

Cum sa ii dau de inteles unui baiat ca il plac, tinand cont ca sun putin timida?big grin Merci!

11 răspunsuri:
| Lacramioara_6794 a răspuns:

Celebra faza : nu te uiti pe unde mergi si dai peste el; iti cad toate dosarele din mana si el te ajuta sa le ridici; iar pe jos ai grija sa ramana nr tau de telefon si el sa il ia laughing...poate te suna... da ai grija ca nr sa nu ajunga la cine nu trebuie.

| isbeenich a răspuns:

In aceeasi situatie sunt si eu... da mai multe detalii despre relatia voastra actuala, ai putea sa il inviti undeva sa fiti doar voi doi si ii explici ce se intampla cu tine, ai curaj, o sa incerc si eu.

| ViseColorate_4467 a răspuns:

Poti sa incerci sa te uiti insistent la el, daca te soarbe si el din priviri inseamna ca i`ai trezit interes, sau poti sa te faci ca nu il vezi [mergi cu capul intors, cu capul in jos, etc] si intra "accidental" in el apoi cere`ti scuze zambind politicos.happy, cauta sa fii mereu in preajma lui in asa fel incat el sa stie ca existi, poate vei avea norocul sa vina chiar el sa te abordezehappy
bafta:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bine si ce spune Lacramioarawinking dar ii ochii lui vei fi " Miss Împiedicata " laughing.
Trebuie sa trimiti anumite semnale pentru ca el sa " te vada " si daca va fi interesat iti va raspunde semnalelor.
Ai o mie de posibilitati, trebuie sa te duca putin capsorul si sa ai umor. Sa nu tratezi lucrurile cu o mare seriozitate si ce spui sa o spui " in gluma " ( asa va parea pentru el ). Glumele sunt bine venite mereu dar ai grija sa fie si el intr-o buna dispozitie.
Nu-l poti invita asa pur si simplu la un suc laughing daca zici ca esti timida nici atat. Uite cum faci... il privesti in ochi fara sa insisti de parca ai spune vreau sa te pap laughing si daca se uita si el la tine sa nu intorci capul imediat, mai priveste-l putin apoi zambeste. Daca si el zambeste sau in urmatoarele minute te priveste la fel poate fi un semn ca si el te place. Te-as sfatui sa iti invingi orice teama si sa scapi de timiditate cat este necesar pentru a putea purta o discutie cu el. Daca sunteti colegi de clasa este perfect. Prefa-te ca nu ai inteles ceva si pune-l sa-ti explice sau... orice altceva. Daca nu sunteti colegi leaga-te de orice lucru : muzica pe care o asculta, tenesii faini pe care ii care orice.

| lilboutique a răspuns:

Nu rezolvi nimic daca esti timida, spune-i ca il placi. Incercarea moarte n-are si daca cumva te refuza macar stii ca ai incercat happy

| karakedi13 a răspuns:

Salut. Ai putea sa folosesti "body language". smug De multe ori prin asta, obtii ceea ce vrei! happy

Răspuns utilizator avertizat
| carycary a răspuns:

. enigmele femeii privind flirtul: zambetul si privirea.Treci la treaba!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Arata-i mijlocul tau laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai namio

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu si eu caut