| Ideea a întrebat:

Cum sa il determin pe tatal meu sa nu mai injure?

Răspuns Câştigător
| delyanebunatika a răspuns:

Poti sa ii spui in fata ca tie nu iti place cand el injura ca sufletul iti plange spune-i ca familia poate fi destramata din aceasta privinta... spune-i tot ce ai pe suflet spune adevarul

7 răspunsuri:
| Fartie a răspuns:

E greu sa te dezveti ..nustiu..incearca sa il stimulezi cu ceva..de exemplu daca nu injura N zile faci curatenie, sau ii faci ceva care ii place, nu stiu iei mai multe note bune, etc. FUNDA?

| Laura501 a răspuns (pentru Fartie):

Pai ai putea sa iti cauti un preot duhovnic care sa te indrume.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si eu injuram de sfinti, de dumnezeu, de hristos, cand eram ateu, destept, rational.da uite ca m-am prostit si m-am gandit; de ce injur eu pe acestia caci nu ei sant vinovati ca sant eu atat de destept.si de atunci nu mai injur.cel putin de cele sfinte, dar in general nu mai injur de nimic.si ma simt mult mai bine. spune-i tatalui tau ca avem o gura frumoasa din care trebuie sa iasa vorbe frumoase, nu tipete si injuraturi si pornografii.pentru astea sa mearga la wc, pe maidan sau pe stadion.in casa nu trebuie sa fie asa.e urat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i chiar cu riscul de a-l intarata; mai tata, arati a om dar imi pare rau de tine cand deschizi gura si injuri si vorbesti aiurea nu prea mai arati a om.

| MissVamp a răspuns:

Nu stiu... sigur ce sa faci dar cred ca vei gasi ceva..bafta

| geaninaprisacaru a răspuns:

Ziii ca o sa ajunga in iad! si ca stapanirea da dovada de intelepciune!big grin

| KibaOne a răspuns:

Asta e ceva mai comlicat cred c ar fi bine ca sa te consulti cu un psiholog, sau cauta mai multe informatii pe internet artiole, discutii, orce legat de acest subiect ''delicat''. dar fa-o rapid pina a nu deveni ceva serios.
Dar de cit timp te injura?