| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa imi conving copilul sa nu mai manance porcarii? Ca daca ii interzic, mananca pe ascuns...

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fa-i prajituri si compoturi si nu ii da prea multi bani de buzunar, in asa fel incat sa nu poata sa-si cumpere porcarii. In plus, mancati in casa sanatos fiindca el face si ceea ce vede.

Bula
| Bula a răspuns:

Nu-i interzice sa le manance! Mai ales pe ascuns!
Daca-i interzici, cu atat mai rau!
Fa mancaruri / prajituri din care stii ca-i place si aseaza-l langa masa sa-si manance "porcariile", iar tu mananci restul... adica ce ai preparat.
Va face in curand pofta pentru preparatele tale, pune deoparte "porcariile", moment in care-l inrebi daca le mai mananca... Cand raspunsul este "NU", roaga-l sa arunce el, singur, la gunoi.
Este o metoda f buna si pentru a porni cu dezalcoolizare sau pentru a-l dezvata de fuma!

| mioara a răspuns:

Sa incerci sa faci prajituri de casa mai bune ca cele pe care le cumpara intra pa site-ul www.gustos.ro

| andreutz a răspuns:

Nu-i mai interzici...si la un moment dat se va plictisi...stii doar ca copiii au boala asta sa faca exact ce nu e bine, doar pentru ca nu au voie.asta e valabil si pentru cei maturi, binenteleshee hee

| miry a răspuns:

Spune-i sa te anunte cand vrea ceva dulce si ii faci tu in casa, sunt mai sanatoase cele facute de manuta ta decat cele de pe piata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da-i din belsug, pana nu mai poate si o sa se sature la un moment - dat. Poti si sa-i conditionezi un pic belsugul de anumite rezultate sau comportamente pe care le doresti tu de la el. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai pregatestei tu aksa prajituri ca sa-i placa si sai dai la el sa manance, el va descoperii k sunt mult mai bune prajiturile tale decat cipsurile sau ce mananca el