| megabitus a întrebat:

Cum sa imi fac sora de 4 ani jumate sa ma asculte.Ma scoate din sarite.nu ma asculta, nu stiu ce sa fac.Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| Anname a răspuns:

Are 4 ani si jumatate, nu prea ai ce sa-i ceri, nu prea are cum sa te ajute.Ii pori impune chestii gen" ma joc cu tine o ora daca." sau " daca ma ajuti cu asta te duc in parc jumatate de ora sa ne distram" cam asa poti obtine ajutorul eihappy, daca te deranjeaza si nu te lasa in pace ii poti cumpara o papusa si isi face singura de treaba^^. Bafta cu surioara!

3 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

In primul rand iti trebuie multa rabdare, apoi trebuie sa-ti faci timp sa te joci cu ea si, in general, sa te cobori la nivelul ei de gandire.

| ioana12345 a răspuns:

Iti spun eu. nu ai nici o sansa sa o faci sa te asculte. devine din ce in ce mai rau cand creste. succes. ai muuuuulta rabdare.

| thekillercatalin a răspuns:

Salut! Iti inteleg problema si iti voi da un sfat: 1) Fao sa rada(Distractia e pe primul loc la copii) 2) Joaca-te cu ea(Daca te joci cu ea o sa te inteleaga mai bine) si 3) Poi sa vedem dupa ce ai term poti sa o rogi frumos sa te asculte un pic(un copil dupa ce se joaca este intelegator cu acea persoana care sa zicem sa distrat cu ea Iti urez noroc! Bafta!