| mirunik a întrebat:

Cum sa ma impac dupa o certa serioasa cu sora mea?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa te gandesti ca nimeni niciodata nu o sa fie alaturi de tine toata viata decat familia ta; discutati si incercati sa vedeti care sunt problemele, poate sunt chiar nimicuri; asa ca nu lasati nimicurile sa va desparta

3 răspunsuri:
| borsec a răspuns:

Sa discutati in primul rand sa vedeti unde ati gresit si apoi va cereti iertare

carla
| carla a răspuns:

Cred ca primul pas ar fi sa va cereti iertare una alteia, apoi sa aveti o discutie serioasa asupra subiectului care v-a facut sa va certati. Usor n-o sa fie, dar o sigura viata avem si nu e bine sa fim certati cu cei dragi.

| Alyna_8280 a răspuns:

Trebuie sa va cereti iertare si sa recunoasteti ca ati gresit amandoua si sa incercati sa va corectati...