| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa ma impac bine cu sora/fratele?

Răspuns Câştigător
| CrissCristina25 a răspuns:

Buna.
Atunci cand vrei sa faci pace cu sora/fratele tau in general trebuie sa lasi de la tine. Trebuie sa fii cat mai calma atunci cand te enerveaza.
Incearca sa vorbesti calm cu ei si sa ii faci sa creada ca esti de partea lor indiferent ce fac.

Eu cam asa procedez.
Bafta!

3 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Le dai dulciuri.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Daca i-ai gresit cu ceva.Du-te la el, imbratiseaza-l si spune-i:"Iarta-ma, frate, am gresit"

| ale153 a răspuns:

Pe masura ce cresteti si va maturizati totul devine mai bine, dar acum trebuie sa te gandesti ca este familia ta, si ca vrei sa accepti sau nu peste ani si ani va fi persoana ta de sprijin. De obicei in certuri e bine sa mai lasi din cand in cand de la tine. happy