| usernamealy a întrebat:

Cum sa o conving pe mama sa mergem intr-o vacanta? Nu sunt banii problema, doar ca bunicul meu(tatal ei) nu se simte prea bine, si daca plecam se simte putin vinovata. Ce i-as putea spune? Funda happy

Răspuns Câştigător
| Catalingrad2001 a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa respecti decizia mamei tale. La fel mi s-a intamplat si mie. Trebuia sa plec intr-o excursie organizata de doamna noastra profesoara de romana, dar pentru ca doamna diriginta a fost bolnava a trebuit sa anulam totul. Bineinteles, aceasta a zis ca putem sa mergem, ca nu este nicio problema, doar ca bunul simt si respectul fata de ea ne-a obligat sa anulam excursia. Am fost dezamagit, dar intr-un final am inteles mesajul. Mama ta este foarte simtita si respectuoasa fata de bunicul tau. Poate ca si-ar fi dorit si acesta sa vina, dar starea de sanatate nu i-a permis. Ti-as recomanda sa te pui in locul bunicului tau. Gestul mamei tale arata un respect deosebit fata de acesta. Cu timpul cred ca se va simti mai bine si intr-un final ve-ti face o minunata excursie impreuna. happy

4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Pai respectai decizia si ajuta si tu ca poate se va face bine mai repede si o sa mai aveti timp de vacanta

| Cσcσ a răspuns:

Mai bine incearca sa o intelegi pe mama ta. Daca i se va intampla ceva bunicului tau iar ea nu va fi acolo? Nu numai ea se va simti vinovata, dar si tu, cel putin asa ar trebui.
Cand el se va simti mai bine, o sa ai tu timp si de vacante. happy

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Pai nu stiu, spune-i ca vrei si tu sa pleci in vacanta, spune=i ca iti doresti extrem de mult. Daca vrei, intreaba-l pe tatal tau. Bafta! happy

| rousz a răspuns:

Hei! Cred ca de data asta ar trebui sa o intelegi ...in vacanta veti mai putea merge in timpwinking