| paulacool69 a întrebat:

Cum sa sarut un baiat? buna...sa trecem direct la subiect eu saptamana viitoare ma intalnescu nu un baiat care imi place tare mult de el dar mi-e freca sa n-o dau in bara ca sunt mai mica decat el cu 3 ani...si mie teama cumo sa treactionez? daca o sa ma serute eu ce fac? ca nu stiu sa sarut...infine. asta e e totul...va rog ajutati-ma sau dartimi macar un sfat multunesccrying

178 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pff.si eu sunt in aceeasi situatie`sad. nu cred ca este asa greu darsadam 16 ani si am un iubit de 5 luni sad si nu l`am sarutat niciodata cu adevarat.asa cum vrea el`! nu stiu ce sa mai fac pentru ca simt ca se indeparteaza de minecrying
bafta multa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasal sa te conduca si vei invata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie prima data mi-a fost teama aveam fluturi in stomac nu stiam ce sa fac da l-am lasat pe el si apoi l-am urmat(stau cu el de 6 luni si i foarte bine) dupa un timp mi-a zis ca ca la inceput nu se astepta sa o fac asa de bine deci totul depinde de tine si sarutul nu se invata se face din instinc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii baietii chiar daca nu o spun ca nu stii sa saruti bine, o gandesc.asa ca. poate le nu ti a spus tie ca nu saruti bine. dar poate a gandit o.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pfff... e complicata treaba cu sarutul mai ales daca e prima data... dar daca te linistesti ai toate sansele sa iasa cum vrei tu.
Chiar aseara am avut ocazia de a ma saruta cu un baiat, sunt cu el de cateva zile, dar imi este putin teama pentru ca nu am mai sarutat pe cineva de ceva vreme si nu cred ca mai stiu nimic din "arta sarutului"...in fine sper ca data viitoare cand ne intalnim va fi mai bine...
Succeshappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu astazi m-am sarutat cu un baiat tot mai mare ca mine cu 3 ani... a fost extraordinar:X...nici eu nu stiam sa sarut dar m-am lasat dusa d val sh am procedat cu facea el sh a fost multumitwinking succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am foarte mari emotii.Nu stiu sa sarut. Dar dupa toate sugestiile acestor persoane care le multumesc f mult. Am invatat un lucru. Ca trebuie sa fi uh insuti! Lasa`te dusa de valll! Si totul merge exact cum trebuiewinking. Nu`ti fie frica. La primul saut trebuie sa fi cu o persoana pe care chiar o iubesti nu poti fi cu una care nu`ti place.Fiinka primul sarut il vei tine minte pana cand vei pleca departewinking. Si nu poti tine minte un sarut cu o persoana la care nu ti.:*:*. Asa ca fi tareeeeeeee!winking // Ai incredere ca va fi bine`:*:*. F bine:*:* Success`winking!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paul. Aseara mi s-a intamplat cel mai frumops lucru:X. Nu an vrut sa-l sarut:O. Dar nu stiu ce mi-a facut sau ce am facut eu:O:O:O. Ca nici nu`mi vine sa cred, dar am reusitthinking Fara sa vreauthinking Nici nu mi-am dat seama cum s`a intamplat. Este f usor`winking. Succes!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pei in primul rand nu sta incordata.in al 2 rand te relaxexi si lasi ca totul sa se intample de la sine si in al 3 rand trebuuie sa stai normala imbratisandul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in cam aceeasi sitoatie acum 1 luna am cunoscut un baiat care se tot uita dupa mine si acest baiat era prieten cu prietenul prietenei mele si baiatul care se tot uita dupa mine o intreba mereu pe prietena mea cea mai buna de id meu dar el nu avea pe ce scrielaughingsi pana la urma am aflat ca el a-r vrea sa fie cu mine si ca vrea sa ma sarute sunt ca-m in aceeasi situatie ca tine si imi este teama...pentru ca nu stiu sa sarut big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu la fel maine ma duc si nu stiu sal sarut nu stiu cum sa fac mie rusinemie frica teama poate ma rade ajuttooooorrrrrrr

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca sa fiu sincera eu sunt in aceiashi situatie, sper sa nu ne despartim. dar oricum succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca sunt cel mai nefericit baiat de pe planetacrying
Eu am 12 ani, si am o problema la dantura(un dinte mi-a crescut peste altu i'ar el este chiar in fatacrying)
Acuma as dori sa imi pun aparat dentar d'ar NU EXISTA BANI...
Nu stiu daca acum o fata se mai uita la mine, Cred ca nu o sa am o prietena nici odatacrying.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut paula! din cate vad iti este frica de primul tau sarut care va urma iti dau un mic sfat stai fara grija ca nu se intampla nimic daca nu stii sa saruti sa stii ca si eu am patit asta chiar seara trecuta trebuia sa ma intalnesc cu pr meu cu doua zile inainte de a ma intalni cu el nu am putut dormii de grija dar nu e nimic greu cand a venit tmp sa ma int cu pr meu eram stresata iar cand l-am vazut am crezut ca o sa lesin imi batea inima foarte tare dar totul a decurs bine am stat jos am vb cateva min am stat putin in linijte dp care el m-a luat in brate si fara sa imi dau seama m-a sarutat nimic eu nu stiam sa sarut era prima oarasad dar nu te gandii la asta kaci pr tau o sa faca totul dp ce vezi mijcarile lui incearca sa faci la fel si totul va fi ok sarutul vine de la sine nu trebuie invatat bafta multa pup si sa ne spui km a fost :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu iti faci griji eu tot am fost in situatia asta dar am rezistat cu brio. Totul este ca sa el sa nu simta ca tu nu stii a saruta lasate dupa el si totul o sa fie ok.succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Um.hei.Pff.aceeasi problema:]].Adica.sigur ca o sa ai emotii, fluturi in stomac, o sa te gandesti numai la asta. da'.relaxeaza-te.si.oricum.daca tu nu stii'sa saruti' si el isi da seama in timp ce faceti asta ca esti cam timida o sa fie mai incantat.pentru ca se simte'cocos'avand in vedere de 'timiditatea' ta'si 'va fi el cel care te invata'.laughing. sper sa intelegi la ce ma refer.
Baftaa! sa ne spui cum a fosthappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu am avut nicidata un prieten dar thu trebuie sa ai grija la sarut normal trebuie sa inclini putin capul dar cand ajungi spre el la cel frantuzesc stii tu e cel cu limba iti bagi limba in gura lui si el si-o baga in a tarolling on the floor...si iti mijti si thu limba...Mult succes!:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Of nu e asa de greu pr meu e mai amre ca mine cu 13 ani si totul a fost ok nu te panika atat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie.maine ma intalnesc ca el.imi place mult de el.si va vrea sa ne sarutam. dar nu-mi fac griji,. totul va veni de la sine,, DABEA astept.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu eram stresata la primul sarut.totul vine de la sine... te va invata el... iar apoi nu vor mai fi probleme

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasate dusa de val

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este greu sa saruti se intampla de la sine eu intr-o seara jucam adevar sau provocare si am fost provocata sa ma sarut cu un tip care zicea ca nu stie sa se sarute iar acum stie la perfectiune. totul vine de la sine.este usor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut Paula la moment am 13 ani, sunt in aceeiasi situatie.Eu su prietenul meu invatam in aceeasi scoala.Permanent ne intinim pe coridoare iar vreo citeva zile pe skype mi-o spus ca vrea sa ma sarute, eu am fost socatasad. Si cel mai interesant ca vrea la scoala in fata tuturorsad. Nici nu stiu cum sa ma sarutcrying(((((((Please ajutati-ma cineva!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza lasate condus de el si de ce simti pentru el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt cu un baiat mai mare decat mine cu 4 ani el are 15 iar eu 11 si vreau sa-l sarut dar nuprea stiu cum sa incep, iar ii mai place unui baiat demine nu prea stiu ce sa fac daca gasiti pentru mine un sfat publicati-l va multumesca mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna sunt in acceasi situatie.sad exact aceeasi. si nu stiu ce sa fac :-s. totusi cred ca ar trebui sa fiu eu insumi big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum mai zicea cineva pe aici incearca sa nu stai ca o scandura.Scandurile si saruturile nu fac casa buna. Apoi incearca sa nu folosesti prea mult limba. Ce e mult strica. Daca dupa sfaturile astea inca ai emotii poti incerca cu altcineva inainte.De exemplu fratele tau sau vreun coleg mai ratacit de la scoala.Succes.Lumea se duce de rapa cu persoane ca tine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasate purtata de vant

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pff...si eu am aceeasi problema:-(baiatul pe care il plac e cu 3 ani mai mare ca mine, maine avem intalnire.am foarte mari emotiitongue, nu m-am mai sarutat ca nimeni pana acum... sper sa iasa totul binesad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pff, si eu am aceeasi problema.maine ma intalnesc cu baiatul pe care il plac, este mai mare ca mine cu 3 ani.si nu am imi sarutat pana acum pe nimeni. sper sa iasa totul binesad