| xCasi a întrebat:

Am si eu o mica problema. Imi place foarte mult de un baiat care este cu un an mai mare decat mine. De obicei se uita la mine, s-a imprietenit cu cea mai buna prietena a mea ( ei sunt verisori dar cu tote acestea nu si-au vorbit niciodata pana acum ) si imi face mici glume, dar nu genul sa se rada de mine, glume prin care ne amuzam amandoi. Prietenele mele, cele care stiu toata povestea spun ca ma place dar nu vrea sa recunoasca, insa eu nu sunt foarte sigura pe mine. De anul acesta a inceput sa fie cel mai cool tip din scola si tote fetele sa il placa ( dar eu il placeam cu mult inainte). De fiecare data cand trece pe langa clasa mea, merge mai incet si se uita inauntru. Cand ma vede cu colegi mei de clasa, se uita la mine lung si pare suparat. Dar ma gandesc, daca el e gelos doar fiindca vorbesc cu ei, eu cum ma simt cand tote fetele se dau la el? In fine... sa revenim la subiect. Deci dupa parerea voastra ma place? Daca da, cum trebuie sa actionez mai departe? ( Tin sa mentionez ca am 14 ani si nu am avut primul sarut fiindca am asteptat un baiat pe care chiar sa il plac mult)
Va multumesc ca ati citit pana aici! Va rog sa imi dati si cel mai mic sfat. Si daca spuneti sa vorbesc cu el, asta chiar nu pot. Sunt foarte timida iar daca am sa vorbesc cu el, ori o sa ma bolchez si am sa plec, ori o sa ii zic o prostie. Va rog ajutati-ma! Dau funda celei\celui care imi da cel mai bun sfat. big grin

3 răspunsuri:
| DeliaDelii a răspuns:

Din ce ai zis tu eu zic ca te place. Dar daca esti prietena buna cu verisoara lui de ce no pui pe ea sa intrebe? Si daca te place il tragi intr-un colt si ii spui ce simti si atunci probabil o sa spuna si el, pentru ca o sa vada ca esti deschisa si te intereseaza de el.

| xCasi explică (pentru DeliaDelii):

Pai el zice ca nu ma place. Adica cand l-a intrebat ea, a zis ca simte ceva pentru mine spre bine, a zambit si s-a inrosit putin, dar la restul sustine ca nu are nici o treaba cu mine. Crezi ca ar fi bine sa vorbesc cu el?

| DeliaDelii a răspuns (pentru xCasi):

Eu zic ca ar trebui sa vorbesti nu ai avea nimic de pierdut.