| anonim_4396 a întrebat:

Cum si de ce baietii se maturizeaza mai greu ca fetele? Adica serios. Daca pe mine m-a dat la scoala mai tarziu si sunt cu doi ani mai mare ca un baiat de care imi place, iar fetele se maturizeaza cu circa un an mai repede ca baietii, eu trebuie sa astept un an ca sa se maturizeze cat de cat, inca un an ca sa ajunga ca mine anul trecut si pana la urma se formeaza un paradox nesfarsit. SAY WHAT?!

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Altii se maturizeaza mai repede ca voi, dar multi sant ca voi cand vine vorba de prostii

| RAY a răspuns:

Ce inseamna maturizarea in primul rand?
cred ca trebuie discutam despre personalitatea fiecaruia care e diferita, eu vad multe fete de 15, 16 ani care vor sa fie mirese crezi ca un copil de varsta aia poate asigura o familie? problema e ca voi va vreti maritate de mici fetite atunci cand nu intelegeti ca noi baieti nu avem chef de resposabilitati ne faceti imaturi, personal cred ca in tinerete e ok daca ai mai multi parteneri nu sa faci nunta cu primul iesit in cale, tu ce isi doresti de la baiatul ala? te visezi mireasa cu el?

| Dismally a răspuns:

Esti optimista cu asteptatul un an, multi nu se vor maturiza niciodata happy

| UnBroken2016 a răspuns:

AI probleme mari la mansarda daca te crezi matura. Intrebarea ta e dovada

| ShaOfHatred a răspuns:

Iti spun asta din punctul meu de vedere:Noi baietii nici nu prea vrem sa ne maturizam. Sau depinde si de mediul in care ai trait/traiesti(evident, un copil fara parinti sau la tara se va maturiza mai repede decat unul de bani gata).
Cred ca la fete e cam acelasi lucru si variaza de la un individ la altul.