Abh
| Abh a întrebat:

Cum va intelegeti cu fratii sau surorile voastre?

Răspuns Câştigător
| anka a răspuns:

Din cauza diferentei mari de varsta (12 ani) dintre mine si fratele meu normal ca avem preocupari diferite si divergente de opinie dar il iubesc pentru ca e fratiorul meu. Intre mine si sora mea sunt doar 2 ani si suntem croite aproximativ dupa acelasi calapod. Mult timp ea a fost modelul meu in viata. In prezent o iubesc si ii respect foarte mult eforturile de a creste bine cei 2 copii. Eu nu cred ca as putea. Din pacate ritmul in care traim ne impiedica sa ne vedem foarte des.

20 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Din pacate nu amcrying

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Eu nu am asa ceva dar am 5 copii si ma bucur, sunt exemplu pentru multi, sunt foarte uniti, se respecta reciproc, se ajuta intre ei, se viziteaza mereu sau vorbesc la telefon atunci cand nu pot sa se intalneasca.

| gabriela a răspuns:

Excelent! Nu as putea sa rezist o zi.sa nu vorbesc cu ele. Suntem la distanta.

| Ramonaaaa a răspuns:

Ne intelegem bine. Avem noi unele conflicte insa fratele meu, de 7 ani ma intreaba intotdeauna pe mine cand are o nelamurire pentru ca are impresia ca "adolescentii" sunt extrem de priceputi in "treburi" de genul acestahappy.

| dulcik a răspuns:

Foarte bine...am o relatie deschisa cu sora mea care este mai mica ca mine ii dau sfaturi si ne ajutam reciproc una pe cealalta

| tania77 a răspuns:

Buna, eu cu fratii si surorile mele ma inteleg foarte bine, ca si jony tot 5 suntem doar ca eu sunt cea mai mare, cand eram mici ne mai certam noi copii fiind, dar acum chiar daca suntem departe unii de ceilalti vorbim foarte des si ne ajutam reciproc, ne iubim mult si suntem uniti.

| dodonika a răspuns:

Eu am 17 ani si fratele meu are 11 dar nu ma inteleg deloc cu el este foarte rasfatat asa consider eu...

| Miha a răspuns:

Da eu si fratele, meu ne intelegem foarte bine chiar si daca el e mai mare decat mine cu 7ani

| jony a răspuns:

Foarte bine!happyEu am 4 frati cu mine 5 si eu sunt cel mai mic, dar niciodata nu ne-am certat, deci familia e pe primul loc.happy

| Sheridanx a răspuns:

Sunt 15 ani diferenta intre mine si sora mea.Eu sunt cea micabig grin
Dar ne intelegem destul de bine. Ea se pastreaza tanara, iar eu sunt destul de matura.Totusi.cand nu suntem de acord cu ceva ies scantei si are loc fenomenul de trantire a usilorlaughing
Surorile.cum sa nu le iubesti? love struck laughing

| Klara a răspuns:

Avand in vedere ca are doar 13 ani si are apucaturile specifice varstei, incerc s-o inteleg dar de multe ori am crezut ca o omor. Este foarte nesimtita uneori, profitoare, si are niste prietene absolut insuportabile. Dar sunt momente in care chiar simt nevoia sa vorbesc cu ea, desi e mistocara si nu stie sa asculte, macar nu e plictisitoare. Mai am totusi de lucrat la relatia cu ea.

| alonet a răspuns:

Daca ai in vedere si tu si fratii tai ca trebuie sa oferi inainte de a primi, si aceasta din dragoste nu din obligatie, si oferi fara a avea asteptari, atunci totul va fi ok

| LittleandLiars a răspuns:

oh go on diferenta dintre mine si ea este de 4 ani jumate si cum ea e la liceu in clasa 10 astept sa dea bacu si sa am camera mea doar a meaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Eh na nici sa ne omoram dar suntem foarte diferitethinking

Da ne intelegem bine dar cand nu suntem de acord in privinta cu acel lucru nu mai vorbim cate o zi laughing)

| babygirlmeli a răspuns:

Inainte ma certam cu ea(sora mea), dar de cateva luni ne intelegem foarte bine, ca doua bune prietenehee hee

| limen a răspuns:

Minunat intre mine si fratele meu sunt 10 ani diferenta dar ne intelegem minunat ma simt perfect langa el ca un adevarat prieten

| ForteGames a răspuns:

Eu unul ma inteleg foarte bine! Tu? tonguewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineee! ne iubim, ne ajutam reciproc, dar ne vedem prea rar, caci stam la cate un capat de tara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte bine imi place

| axandru_2488 a răspuns:

Eu am un frate mai mare dar nu ma inteleg deloc cu el pentru ca el are o mentalitate de golan, pe el la prins anturaju si nu prea am ce vb cu el ca injura incontinu si crede-ma ca sufar mult kai fratele meu, dar cand vad ca are 23 de ani si nu vede ce se intampla in jurul lui eu unul n-am ce sa fac sa-l ajut pentru ca nu ma asculta deloc. El vede viata altfel fata de alti oameni si am sa mai am de suferit din cauza lui pentru ca el vede viata in alcool dupa cate mi-am dat seama, crede ca alcoolu ii viata lui eu unu n-am ce face. Daca stie careva vreo solutie sa spuna pentru ca eu unu m-am saturat de el.

| 06031985 a răspuns:

Buna.sunt sora mai mica, am un frate si o sora mai mari ca mine, cu toate ca nu sunt o pers buna l toate, ei sunt un exemplu pentru mine, daca ar fi toti frati cum sunt frati mei nu ar mai exista conflicte intre frati, cu toate ca stam in diferite colturi ale lumi sunt frati mei si ii iubesc foarte mult. app, e o intrebare pe care nu te intreaba multa lume.mersi ca ne ai intrebat